کاندوم زنانه چیست و چگونه از آن استفاده می کنند؟ - زوج بازار

کاندوم زنانه چیست و چگونه از آن استفاده می کنند؟(همراه عکس) – زوج بازار

کاندوم زنانه چیست و چگونه از آن استفاده می کنند؟ – زوج بازار

کاندوم زنانه(female condom or Femidom) مشابه کاندوم مردانه،  یکی از روش های جلوگیری از انتقال بیماری های جنسی و پیشگیری از بارداری است. اگرچه استفاده از نوع  مردانه در کشور ما و بهتر است بگوییم در کل جهان مرسوم تر و رایج تر می باشد، اما امروزه کاربرد نوع زنانه نیز گسترش یافته است و یکی از گزینه های مناسب برای جایگزینی کاندوم مردانه است. امروزه این محصول جنسی به عنوان یک روش رابطه جنسی ایمن شناخته می شود.

برخی از زوجین به منظور اجتناب از عوارض قرص ضد بارداری از کاندوم مردانه یا زنانه استفاده می کنند.

اگر شما و همسرتان به هر دلیلی از کاندوم زنانه می خواهید استفاده نمایید، باید توجه داشته باشید که قدرت جلوگیری این محصول در صورتی که به روش درست استفاده شود حدود ۹۵% است و اگر اشتباهی در فرایند استفاده از آن صورت بگیرد، قدرت بازدارندگی آن می تواند به ۷۵% کاهش یابد. در صورتی که نوع مردانه آن حدود ۹۸% ضریب اطمینان دارد.

بنابراین اگر قصد استفاده از این محصول زناشویی زنانه را دارید با زوج بازار همرا باشید تا نکات مهم استفاده از کاندوم زنانه را بهتر بشناسید :

ساختار کاندوم زنانه

کاندوم زنانه به صورت یک کیسه(pouch) است که یک رینگ داخلی در انتهای بسته آن و یک رینگ خارجی در ابتدا و سمت باز آن وجود دارد. به شکل زیر توجه کنید.

رینگ داخلی برای نگه داشتن کاندوم در داخل واژن و رینگ بیرونی برای خارج نمودن کاندوم و تنظیم موقعیت آن مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار کاندوم زنانه

 

تاریخ انقضا کاندوم زنانه را چک کنید

در مقاله نحوه استفاده از کاندوم مردانه، در مورد عبارات و حروف درج شده بر روی بسته بندی کاندوم و مفهوم آن ها بحث کردیم.

تاریخ انقضای کاندوم زنانه

” کاندوم زنانه مانند هر محصول جنسی و زناشویی دیگری تاریخ انقضا دارد، تاریخ انقضای کاندوم زنانه نیز بسیار مهم است و حتماً شما باید آن را چک کنید “

به هیچ عنوان از محصولات جنسی منقضی شده استفاده نکنید چون ممکن است باعث ایجاد ناراحتی یا بیماری برای شما شوند.

” همچنین اکیداً توصیه می کنیم که به هیچ عنوان شما نباید از کاندوم زنانه یا کاندوم مردانه استفاده دوباره داشته باشید و این محصولات زناشویی یک بار مصرف هستند “

 

بسته بندی کاندوم زنانه را چک کنید

پکیج یا بسته بندی محصول را از لحاظ پارگی و یا باز بودن نیز چک کنید، در صورتی که بسته بندی محصولتان باز بود از یک کاندوم دیگر استفاده کنید.

جنس کاندوم زنانه

 

جنس کاندوم زنانه از پلی اورتان یا نیتریل است

” کاندوم زنانه بیشتر از جنس پلی اورتان(polyurethane) یا غلاف نیتریل(Nitrile) است و به همین دلیل این محصول برای مردان یا زنانی که به لاتکس آلرژی یا حساسیت دارند مناسب است “

همچنین کاندوم های پلی اورتان نرم تر هستند، نسبت به رطوبت و تغییرات دما حساسیت کم تری از خود نشان می دهند.

کاندوم زنانه تحریک پذیری بیشتری دارد؟

 

 

ممکن است برخورد رینگ خارجی با کلیتوریس بانوان را بیشتر تحریک کند

به دلیل آنکه اکثر خانم ها از طریق تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند، در برخی از موارد بانوان گزارش داده اند که برخورد رینگ خارجی کاندوم زنانه با کلیتوریس باعث تحریکِ بیشترِ آنان شده و راحت تر به ارگاسم می رسند، اما ممکن است همه زن ها این حس را نداشته باشند.

معمولاً  درون این کیسه مقداری لوبریکانت سیلیکونی نیز استفاده می شود. اما توصیه می شود علاوه بر ژل روان کننده موجود در کاندوم، خودتان نیز از ژل لوبریکانت نیز استفاده کنید.

کاندوم زنانه را پیش از شروع رابطه جنسی استفاده کنید

این محصول جنسی را بهتر است همانند کاندوم مردانه پیش از عملیات دخول واژینال توسط مرد، در واژن زن استفاده کنید. چون جدای از انزال و مایع منی، ممکن است پیش آب برخی از مردان حاوی اسپرم باشد که باعث حاملگی شود و یا باعث انتقال بیماری های جنسی شوند.

 • کاندوم زنانه را تا ۸ ساعت قبل از شروع رابطه نیز می توانید استفاده کنید ، بر خلاف نوع  مردانه، که بایستی آن را نزدیک به زمان رابطه جنسی استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که کاندوم زنانه به منظور استفاده در روابط جنسی دهانی(Oral) مناسب است اما برای چنین روابطی می توانید از کاندوم دهانی (Dental dam) استفاده کنید و یا کاندوم دهانی را بوسیله یک کاندوم زنانه یا مردانه بسازید.

استفاده هم زمان از کاندوم مردانه و زنانه اشتباه است

به منظور پیشگیری از بارداری نیازی نیست که هم زمان از یک کاندوم مردانه و یک کاندوم زنانه استفاده کنید.

 

یکی از اشتباهات رایج زوج ها استفاده هم زمان از کاندوم زنانه و مردانه هستش که اغلب برای افزایش ضریب اطمینان و بالا بردن قدرت پیشگیری استفاده می کنند، که در واقع این یک عمل بیهوده است و فقط باعث پارگی کاندوم ها می شود.لذا به هیچ عنوان نوع مردانه و زنانه را هم زمان استفاده نکنید.

در باز نمودن بسته بندی کاندوم دقت کنید

 

 

پکیج کاندوم را با دقت و از محل مناسب باز کنید

همانند کاندوم مردانه، شما باید در باز نمودن پکیجِ کاندوم زنانه دقت کنید. حتی شاید باز نمودن بسته بندی کاندوم زنانه به دقت بیشتری احتیاج داشته باشد، چون نوع زنانه هم بزرگتر است و هم یک رینگ فنری در انتهای آن وجود دارد.

بنابراین به هیچ عنوان با اجسام تیز مانند چاقو و یا حتی دندان اقدام به باز نمودن پکیج کاندوم زنانه نکنید و آن را از محل تعبیه شده توسط کارخانه باز کنید، از محل آسان بُر(easy-tear-edge) و یا قسمت زیگزاگ(Zigzag) همانند باز نمودن بسته بندی یک سس یکبار مصرف!!

همچنین سعی کنید بسته بندی محصول در زمان باز کردن دچار پیچش نشود تا آسیب نبیند.

کاندوم زنانه نسبت به نوع مردانه گران تر است !

 

کاندوم زنانه قیمت بالاتری نسبت به کاندوم مردانه دارد

به طور کلی کاندوم های از جنس پلی اورتان، گرچه زنانه و یا مردانه باشند، نسبت به کاندوم های از جنس لاتکس(latex) گران تر هستند. هچنین کاندوم زنانه به دلیل بزرگتر بودن نسبت به نوع مردانه و استفاده از دو عدد رینگ داخلی و خارجی، قیمت بیشتری به خود اختصاص داده است و این یکی از دلایلی است که کمتر مورد استفاده زوجین قرار می گیرد.

در زمان جایگذاری کاندوم زنانه باید موقعیت مناسب داشته باشید

 

 

به منظور جایگذاری صحیح کاندوم زنانه، شما باید در یک موقعیت راحت و مناسب قرار بگیرید. ممکن است یک خانم در حالت ایستاده راحت تر باشد و دیگری در حالت خوابیده و یا نشسته راحت تر باشد. شما به مرور زمان و افزایش تجربه، موقعیت راحت تر خودتان را پیدا خواهید کرد.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه :

۱- برای شروع باید رینگ داخلی را فشار دهید

 

برای جایگذاری کاندوم زنانه ابتدا رینگ داخلی آن را فشرده کنید

شما پس از بازنمودن کاندوم زنانه و قرار گرفتن در موقعیت درست، باید ابتدا رینگ داخلی کاندوم زنانه را با فشار دست فشرده کنید، به طوری که به سهولت وارد واژن شود.

رینگ های موجود در دو طرف کاندوم زنانه کاملاً انعطاف پذیر است. باز هم یادآوری می کنیم که رینگ داخلی کوچکتر است و در سمت بسته کاندوم قرار دارد و این ناحیه تقریبا شبیه به نوک کاندوم مردانه است.

رینگ بیرونی بزرگتر است و در طرف باز کاندوم قرار دارد. بهتر است رینگ داخلی را با انگشت شصت و انگشت میانی خود فشرده نمایید  تا در نتیجه کوچک تر شود و رینگ بیرونی نیز به صورت آزاد و آویزان باشد.

۲- رینگ داخلی کاندوم زنانه را در داخل واژن قرار دهید

 

 

البته قبل از قرار دادن رینگ داخلی در داخل واژن، اگر به ژل لوبریکانت روان کننده یا اسپرم کُش نیاز دارید از آن استفاده کنید. کاندوم های زنانه خودشان آغشته به روان کننده های جنسی سیلیکونی هستند اما ممکن است این مقدار برای برخی از افراد کم باشد و می توانید داخل آن را کمی با لوبریکانت روان تر نمایید.

به منظور افزایش ضریب اطمینان می توانید قسمت خارجی یا بیرونی کاندوم زنانه را که با دیواره واژن تماس پیدا می کند، به ژل های اسپرم کُش آغشته نمایید، اما بررسی ها نشان داده است که این مواد کمی احتمال انتقال بیماری های جنسی را افزایش می دهند.

۳-انگشتان خود را از داخل کاندوم زنانه بیرون بکشید

 

 

پس از آن که کاندوم زنانه را با موفقیت در داخل واژن قرار دادید، باید به آرامی انگشتان خود را از داخل آن خارج کنید، رینگ بیرونی باید حدود یک اینچ یا همان ۲/۵ سانتی متر بیرون از واژن قرار بگیرد و رها باشد و این یعنی اینکه شما عملیات جایگذاری را به طور صحیح انجام داده اید.

در صورتی که قصد دارید از این نوع کاندوم در رابطه مقعدی استفاده کنید باید حتماً رینگ داخلی آن را جدا نموده و سپس از آن استفاده کنید. چون وجود رینگ داخلی باعث ایجاد مزاحمت می شود و نمی توان در رابطه مقعدی از آن استفاده کرد.

۴- کاندوم زنانه با لوبریکانت روغنی هم سازگاری دارد

 کاندوم زنانه از جنس پلی اورتان یا نیتریل(لاتکس مصنوعی) است و در ابتدای این مقاله نیز به آن اشاره کردیم. شما می توانید حتی از لوبریکانت های بر پایه روغن نیز از آن استفاده کنید.

در صورتی که در کاندوم های معمولی از جنس لاتکس طبیعی، استفاده از ژل های بر پایه روغن توصیه نمی شود چون باعث ضعیف شدن کاندوم و افزایش احتمال پارگی آن می شود.

استفاده از ژل هلی سیلیکونی و همچنین ژل های بر پایه آب نیر همانند نوع مردانه کاندوم مجاز است و مشکلی ایجاد نمی کند.

۵- خانم ها باید هدایت کننده این موضوع باشند

کاندوم زنانه در داخل واژن زن قرار می گیرد، بنابراین این خانم ها هستند که باید ورود آلت همسرشان به داخل کاندوم را مدیریت کنند تا در حین اولین دخول، کاندوم دچار لغزش نشود، زیرا لغزش و سُر خوردن کاندوم باعث جمع شدن آن در داخل واژن می شود.

۶- اگر در زمان استفاده از کاندوم زنانه احساس خوبی ندارید دست نگه دارید !

اگر پس از شروع رابطه جنسی و دخول، احساس ناراحتی و نارضایتی داشتید، ادامه فعالیت را متوقف کنید و کاندوم زنانه را بیرون بکشید و در صورت لزوم یک کاندوم جدید استفاده نمایید.

برخی از مشکلاتی که باعث می شوند شما به یک کاندوم زنانه جدید نیاز داشته باشید عبارت اند از :

 • کاندوم در اثر لغزش در داخل واژن متراکم شود
 • اگر آلتِ مرد در حین رابطه جنسی و دخول در داخل کاندوم زنانه قرار نگیرد
 • رینگ خارجی و بزرگتر کاندوم وارد واژن شود
 • اگر منی همسر شما در دهانه واژن ریخته بود و شما ممکن است بخواهید از یک روش پیشگیری از بارداری اضطراری استفاده نمایید.

۷- کاندوم زنانه را با دقت خارج کنید

 

 

پس از اتمام رابطه جنسی و فرو نشستن هیجانات ناشی از ارگاسم و انزال ،مرد باید آلت خود را به آرامی از کاندوم خارج کند، پس از آن رینگ خارجی را با  انگشت خود گرفته و کمی آن را پیچ دهید تا بسته شود و منی از بالای آن خارج نشود، سپس بدون آنکه تکان شدیدی به کاندوم وارد کنید آن را به آرامی خارج نمایید.

۸- کاندوم را با احتیاط به دورن سطل زباله بیندازید

 

کاندوم زنانه را به داخل سطل زباله بیندازید

سعی کنید کاندوم زنانه را داخل یک دستمال کاغذی گذاشته و آن را در درون سطل زباله بیندازید نه در داخل توالت ! چرا که ممکن است کاندوم باعث گرفتگی سیستم فاضلاب شود.

۹- طرز استفاده از کاندوم زنانه را در یک نگاه ببینید

تمام مراحلی که برای روش استفاده از کاندوم زنانه در بالا توضیح دادیم را به طور خلاصه در یک عکس ببینید و یاد بگیرید :

 

مزایا و معایب کاندوم زنانه

بسیاری از زوجین محترم از کارشناسان ما سوال می کنند که کاندوم زنانه بهتر است یا کاندوم مردانه؟

به نظر ما این موضوع کاملا به سلیقه، خواسته ها و راحت بودن زوجین عزیز بستگی دارد. زوج بازار در اینجا به برخی از مزایا و معایب نوع زنانه اشاره کرده است.

 

مزایا و معایب کاندوم زنانه

 

نتیجه گیری :

 • کاندوم زنانه به عنوان یکی از روش های موثر جلوگیری از بارداری و بیماری های جنسی در حال رشد است
 •  از جنس پلی اورتان است و افراد حساس به لاتکس می توانند از آن استفاده کنند
 • قیمت بیشتری نسبت به کاندوم لاتکس دارد
 •  تا هشت ساعت قبل از رابطه جنسی می تواند در داخل واژن قرار بگیرد
 • نرم بودن، انتقال بهتر گرما، امکان استفاده از لوبریکانت روغنی از مزایای آن است
 • قیمت بالا، جایگذاری دشوارتر، عدم دسترسی آسان از معایب این محصول است

منبع : فروشگاه اینترنتی زوج بازار

site

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *