جذابیت زنان و افزایش میل جنسی آنان

میل جنسی زنان : ۱۲ روش افزایش میل جنسی در زنان را بدانید – زوج بازار

افزایش میل جنسی در زنان یکی از بحث های پر حاشیه در زمینه روابط زناشویی است. یکی از اختلالات جنسی شایع در زنان، کمبود میل جنسی است که زندگی زناشویی زوجین را تحت تاثیر قرار می دهد.

زوج بازار در مقاله قبلی خود که مربوط به افزایش میل جنسی بانوان بود، سه منشاء تاثیر گذار بر روی میل جنسی زنان را معرفی نمود که شامل موارد زیر بود :

در مقاله قبلی بر روی عوامل عاطفی تاثیر گذار بر روی میل جنسی زنان بحث کردیم و در این مقاله قصد داریم شرایط فیزیکی و بیماری های فیزیکی موثر بر میل جنسی زنان را بررسی کنیم، همچنین درباره مواد غذایی تاثیر گذار بر روی میل جنسی بیشتر تمرکز می کنیم.

بیماری های فیزیکی متعددی می تواند بر روی سلامت جنسی و میل جنسی شما تاثیر گذار باشند و ما در اینجا به مهم ترین روش های تشخیص آن ها اشاره می کینم  و شما برای بررسی دقیق تر موضوع می توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۱- آزمایش های غدد درون ریز را انجام دهید

انجام آزمایش های لازم برای میل جنسی

هومون های موجود در خون ما انسان ها از طریق غدد درون ریز تولید می شوند و در داخل جریان خون قرار می گیرند. در واقع هورمون ها مواد شیمیایی هستند که تقریباً بر روی عملکرد کل بدن تاثیر می گذارند.

یکی از غدد درون ریز مهم در بدن که بر روی میل جنسی و عملکرد جنسی بدن تاثیر بسزایی دارد غده تیروئید است.

تیروئید که در بخش جلویی گردن قرار دارد، هورمون های تیروکسین و تری یدوتیرونین را تولید می کند. این هورمون ها سرعت سوخت ساز بدن را تنظیم می کنند. همچنین نقش مهمی در رشد استخوان ها و مغز و سیستم عصبی در کودکان دارند.

بیماری های دیگری نظیر دیابت و کم خونی (آنمی) نیز بر روی میل جنسی تاثیر زیادی دارند.

اگر دچار بیماری های جدی نظیر دیابت و کم خونی هستید سعی کنید برای مدتی یک روش جایگزین برای رابطه جنسی پیدا کنید و از این طریق فشار و استرس عدم ناتوانی از برقراری رابطه جنسی را از روی خود بردارید تا با مرور زمان میل جنسی شما دوباره کمی قوی تر شود.

روش های کاهش استرس به شدت برای این چنین شرایطی که افراد در آن استرس دارند مفید است و به افزایش میل جنسی آن ها کمک می کند.

۲- ترک سیگار و انواع دخانیات

ترک سیگار به منظور افزایش میل جنسی

 یکی از مهم ترین ضررهای دخانیات برای بدن این است که منجر به مختل شدن گردش خون در بدن می شود و از این طریق قدرت احساس در ناحیه آلت تناسلی را کاهش می دهد. در واقع وقتی جریان خون مختل می شود، خون رسانی به آلت تناسلی نیز مشکل پیدا می کند و به همین دلیل میل جنسی نیز کاهش می یابد.

دخانیات همچنین بر روی یکی از مهم ترین هورمون های موثر بر میل جنسی اثر خواهد گذاشت و آن، هورمون تستسترون است.

به هیچ عنوان به منظور افزایش میل جنسی، خودسرانه شروع به خوردن قرص هورمون تستسترون نکنید و حتماً خوردن هر نوع هورمونی را با پزشک خود در میان بگذارید تا دقیقاً متناسب با شرایط بدن شما تجویز شوند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هورمون ها تاثیر زیادی بر روی عملکرد بدن دارند و لذا مصرف خودسرانه آن می تواند به شما آسیب دیگری برساند.

۳- از عوارض قرص های ضد بارداری آگاه باشید

قرص ضد بارداری و کاهش میل جنسی

بسیاری از زوجین قرص های ضد بارداری را به عنوان روش پیشگیری از بارداری انتخاب می کنند بدون آنکه از عوارض آن ها آگاهی داشته باشند.

زوج بازار در مقالات خود به عوارض قرص های ضد بارداری اشاره کرده است و حتما پیشنهاد می کینم که این مقالات را با دقت بخوانید.

فراموش نکنید که قرص ضد بارداری یک هورمون مصنوعی است که وارد بدن خانم ها می شود تا با ایجاد تغییرات هورمونی باعث جلوگیری از بارداری شود و این به معنای دخالت در وظیفه غدد درون ریز بدن شما است و به دنبال آن مشکلات جدید برای بدن شما.

یکی از عوارض قرص های ضد بارداری کاهش میل جنسی است

ما بارها به عوارض این قرص ها اشاره کرده ایم و اکیداً توصیه می کنیم که اگر این قرص ها عوارض و تاثیرات نامناسبی بر روی بدن شما دارند بهتر است سایر روش های پیشگیری از بارداری مانند کاندوم را جایگزین آن کنید.

واکنش بدن زنان نسبت به قرص های ضد بارداری متفاوت است چون ترکیب شیمیایی قرص ها یکسان نیست و از سمتی دیگر مواد شیمیایی بدن تمام انسان ها نیز مثل هم نمی باشد. بنابراین طبیعی است که واکنش های متفاوتی بر روی زنان مختلف داشته باشد.

اگر پس از مصرف قرص های ضد بارداری احساس کردید میل جنسی شما کاهش یافته و این روند پس از دو الی سه هفته همچنان ادامه دارد، نشان می دهد که تغییرات شیمیایی به وجود آمده در بدن شما ناسازگار است و باید مصرف آن ها را ترک کنید.

 البته باید توجه کنید که نه تنها قرص های ضد بارداری بلکه تمامی قرص های هورمونی باید به تدریج کاهش یابند تا سطح هورمون ها در بدن ناگهان کاهش پیدا نکند چرا که در غیر اینصورت ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد مانند سرگیجه.

برای اینکه بدانید قرص های ضد بارداری دلیل اصلی کاهش میل جنسی در شما بوده است حتما به پزشمک متخصص مراجعه کنید.

۴- در سن ورود به یائسگی بیشتر از خود مراقبت کنید

 

دوران یائسگی و کاهش میل جنسی

میل جنسی در زنان با افزایش سن کم تر می شود، همانند مردان که با افزایش سن، رسیدن به نعوظ کامل برایشان دشوارتر می شود.

اگرچه یک مقطع سنی خاصی برای همه زنان در رسیدن به یائسگی وجود ندارد اما عمده زنان در اواخر دهه چهل سالگی یا پنجاه سالگی، کاهش میل جنسی را تجربه می کنند.

کاهش میل جنسی و خشکی واژن یکی از عوارض رایج دوران یائسگی است که اکثر زنان آن را تجربه می کنند

کاهش میل جنسی رابطه مستقیم دارد با میزان لذت جنسی، به عبارت دیگر زمانی که شور و هیجان جنسی به مرور زمان در شما کم می شود لذت رابطه جنسی برای شما کم تر می شود.

به طور مثال به دلیل کاهش ترشحات طبیعی واژن در دوران یائسگی، رابطه جنسی برای زنان دردناک تر می شود و همین موضوع میل جنسی و طبیعی را برای برقراری رابطه جنسی کم تر می کند.

خوشبختانه در چند سال اخیر پیدایش ژل لوبریکانت جنسی کمک شایانی در زمینه حل مشکل خشکی واژن نموده است و زنان یائسه می توانند به راحتی با تهیه این لوبریکانت های جنسی این مشکل را برطرف کنند.

نکته جالب توجه این است که نه تنها زنان میان سال بلکه زنان جوان نیز از این ژل لوبریکانت در زمان رابطه جنسی استفاده می کنند و گزارش ها بیان می کنند که مردان نیز در زمان استفاده از ژل لوبریکانت احساس رضایت جنسی بیشتری دارند.

از مواد طبیعی افزاینده میل جنسی استفاده کنید

امروزه وقتی صحبت از افزایش میل جنسی می شود، تمامی ذهن ها به سمت داروهای شیمیایی معطوف می گردد و بسیاری از کاربران زوج بازار در تماس های خود به قرص هایی مانند ویاگرا اشاره می کنند.

ما در مورد این قرص ها مقاله ایی را در دست داریم تا به شما نشان دهیم که ویاگرا شکلات نیست! و برای سلامتی خودتان که بسیار با ارزش هست احترام قائل شوید.

گرچه ویاگرا به درمان اختلال نعوظ بسیار کمک کرده است اما مصرف چنین قرص هایی که بر روی عملکرد قلب شما و فشار خون شما تاثیر دارند حتما باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد و تحت کنترل باشید.

ما در اینجا برخی از روش های طبیعی افزایش میل جنسی را به شما معرفی می کینم و می توانید درباره مصرف آن ها با پزشک خود مشورت کنید.

۵- رژیم غذایی خود را بر روی مواد غذایی سالم تنظیم کنید

رژیم غذایی سالم و افزایش میل جنسی

استفاده از غذاهای مقوی و سالم می تواند گردش خون شما را بهبود ببخشد و در نتیجه حجم خون ارسالی بدن به سمت ارگان های جنسی بیشتر می شود و عملکرد آن ها نیز بهتر می شود و همچنین باعث افزایش میل جنسی در شما می شود.

مصرف روزانه سبزیجات و میوه ها شما را از خطر کم خونی (آنِمی) دور می کند و علاوه بر آن سطح انرژی شما را در طول روز بالا می برند و در نتیجه گردش خون سالم تری در بدن خواهید داشت.

گردش خون سالم تر میل جنسی بیشتری را در پی خواهد داشت و در آخر شما احساس بهتری نسبت به رابطه جنسی خواهید داشت و میل جنسی شما نیز افزایش می یابد. 

معجزه تغذیه مناسب را باور کنید و به آن ایمان داشته باشید

متاسفانه در چند سال اخیر انواع تغذیه نامناسب و صنعتی در کنار مواردی مثل آلودگی هوا،استرس های زندگی شهری و دیگر مسائل امروزی، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در زمینه سلامتی و به ویژه سلامتی جنسی در میان شهروندان ایرانی شده است. لذا خودتالن باید مراقبت بیشتری از خود و خانواده تان داشته باشید.

رعایت نکات زیر در تغذیه می تواند به افزایش میل جنسی شما کمک کند :

  • به جای استفاده از گوشت قرمز سعی کنید از پروتئین های گیاهی اشباع شده از چربی استفاده کنید که تاثیر مثبتی بر روی میل جنسی دارند. مانند مغز گردو، بادام زمینی، بادام هندی، فندق، پسته، تخم آفتاب گردان، تخم کدو و انواع آجیل. استفاده از سویا و حبوبات به جای گوشت قرمز نیز می تواند مفید باشد.
  • میوه ها و سبزیجات را جایگزین فست فود کنید چون فست فود باعث کم خونی می شود در صورتی که میوه و سبزی به افزایش خون و انرژی شما کمک می کنند و در نتیجه میل جنسی شما افزایش می یابد.
  • پوره فلفل قرمز را جایگزین نمک کنید و آن را بر روی غذای خود بپاشید، فلفل قرمز از کم خونی جلوگیری می کند و همچنین جریان خون را بهبود می بخشد و در نتیجه به میل جنسی شما کمک می کند در صورتی که نمک باعث افزایش فشار خون و کاهش میل جنسی شما می شود (البته در مصرف همه مواد باید حد اعتدال را رعایت کنید، مصرف نمک نیز برای بدن مفید است اما برخی از افراد به ویژه ایرانیان در مصرف آن کمی زیاده روی می کنند)
  • مصرف غلات کامل به همراه سبوس آن ها (جوانه همراه با پوسته داخلی) باعث تامین زینک(روی) مورد نیاز بدن می شود و این باعث حفظ هورمون تستسترون بدن در سطح مناسب می شود. اگرچه زنان به طور طبیعی تستسترون کم تری نسبت به آقایان دارند و هورمون تستسترون به هورمون مردانه معروف است اما وجود این هورمون در زنان نیز باعث بهبود میل جنسی می شود. البته باید میزان آن متعادل برای بدن زن و یا مرد باشد تا تاثیر خوبی دالشته باشد بر روی میل جنسی.
  • شکلات کاکائویی بخورید. سعی کنید شکلات انتخابی شما بیش از ۷۰ درصد کاکائو داشته باشد. کاکائو و شکلات تلخ می تواند به افزایش میل جنسی شما کمک کند
  • سیر بخورید. درست است که دهان شما پس از مصرف سیر بوی ناخوشایندی می گیرد اما این گیاه با افزایش جریان خون و آزاد کردن نیتریک اکسید باعث افزایش میل جنسی می شود.

۶- از مکمل جینکو بیلوبا و یا مکمل جینسینگ استفاده کنید

جینکو بیلوبا و لفزایش میل جنسی

بسیاری از تولید کننده های معتبر گیاهان دارویی در سرتاسر جهان ادعا می کنند که مصرف گیاه جینکو بیلوبا و گیاه جینسینگ علاوه بر ایجاد حال خوب باعث افزایش میل جنسی و رضایت زناشویی می شوند.

دکتر هيلدا هاچرسون، استاد باليني بيماري‌هاي زنان و زايمان در مرکز پزشکي دانشگاه کلمبيا در آمريکا و نويسنده کتاب “راهنماي زنان در رابطه زناشويی” در مورد جینسینگ این طور می گوید :

جين سينگ به افراد انرژی ميی دهد و خلق و خوی شان را بهبود می بخشد چرا كه شما برای انجام فعاليت‌های جنسی بايد انرژی و بنيه داشته باشيد.

مکمل های این دو گیاه به صورت قرص مکمل در داروخانه ها قابل تهیه هستند.

دلایل علمی قوی و اثبات شده در مورد چگونگی تاثیر این گیاهان بر روی افزایش میل جنسی وجود ندارد اما محققان علت تاثیر این گیاهان را اثر پلاسیبو (Placebo effect) می دانند. اثر پلاسیبو در واقع یک باور مثبت نسبت به بهبود و درمان بیماری است.

 با ایجاد اثر پلاسیبو، مغز فرد به حالت خاصی وارد می شود که تأثیر قابل توجهی بر کل بدن، و حتی بر خود مغز دارد. این وضعیت ذهنی می تواند یک سری تغییرات روانی و جسمانی را به وجود آورد که بسیاری از علائم بیماری را از میان برده، و حتی آن را به طور کامل درمان نماید.

اگر شما از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید نباید از جینکو بیلوبا استفاده کنید

همچنین اگر بیماری خاصی دارید و تحت نظر پزشک هستید حتما با ایشان در مورد مصرف مکمل هل های جینسینگ و جینکو بیلوبا مشورت نمایید.

۷- از مکمل آرژنین استفاده کنید

مکمل آرژنین و افزایش میل جنسی

آرژنین یا ال آرژنین (L_Arginine) در واقع همان آمینو اسید است که برای عملکرد قسمت های مختلف بدن ضروری و مفید است از جمله گردش خون.

آرژنین منبع بسیار خوبی از نیتریک اسید است و نیتریک اسید نیز عامل اصلی میل جنسی در زنان است

در واقع نیتریک اکسید می تواند خون رسانی به اندام تناسلی را بهبود ببخشد و شدت ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی را بالا ببرد.

۸- از کرم واژینال یا روغن واژینال استفاده کنید

کرم واژینال و افزایش میل جنسی

خشکی واژن یکی از دلایل اصلی کاهش میل جنسی در بانوان است

علاوه بر استفاده از لوبریکانت های جنسی و آمیزشی در حین رابطه زناشویی که منجر به رفع خشکی واژن می شوند، بانوان می توانند از کرم یا روغن واژینال به منظور رفع خشکی واژن استفاده کنند.

در واقع لوبریکانت جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی استفاده می شود و مخصوص رابطه زناشویی است، اما زنان می توانند با توجه به میزان و شدت خشکی واژن، در طول روز از کرم یا روغن واژینال به منظور جلوگیری از خشکی واژن نیز استفاده کنند.

اگرچه روغن های طبیعی نیز می توانند پس از مدتی مشکل خشکی واژن را حل کنند، اما در صورتی که این مشکل برای مدت طولانی با شما همراه بود باید دقیق تر و تحت نظر پزشک آن را مورد بررسی قرار دهید چون خشکی واژن حاد می تواند نشانه و علائم سایر بیماری ها باشد.

یکی دیگر از مواد بر طرف کننده خشکی واژن در زنان استفاده از ویتامین E است

شما می توانید ویتامین E را در قالب مایع و ژل در اطراف واژن بمالید.

اگر کپسول ویتامین E در اختیار دارید می توانید آن را باز نموده و مایع آن را روی دست خود قرار دهید و سپس آن را در ناحیه اطراف واژن ماساژ دهید. این کار را می توانید به طور روزانه انجام دهید و تاثیر آن را مشاهده کنید.

برخی از روغن های ماساژ حاوی مقداری از ویتامین E است و می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. روغن ویتامین E به نرم شدگی واژن نیز کمک می کند.

یکی دیگر از روغن های مفید برای رفع خشکی واژن، روغن زِسترا است

زِسترا مخلوطي از روغن‌ها و عصاره‌هاي گياهي است كه براي افزايش ميل، برانگيختگي و لذت و ارضاي جنسي زنان، هنگام استعمال روي دستگاه تناسلي خارجي طراحي شده است.

روغن زسترا حاوی مقادیر زیادی از ویتامین E و ویتامین C است. همچنین حاوی روغن گل پامچال و ریشه گل پَر است و در مجموع می تواند بر روی میل جنسی زنان تاثیر مثبت داشته باشد.

بررسي‌های ابتدايی بيانگر اثر زسترا در افزايش احساس، برانگيختگی، لذت و ارضاي جنسی در ” زنان طبيعي ” و در زنان دارای مشکلات تحريک جنسی بوده است.

زسترا همچنين به برطرف کردن اثرات جانبی مربوط به داروهای ضدافسردگی نيز کمک کرده است.  دکتر هیلدا هاچرسون درباره مصرف اين داروی موضعی می گويد: ” اين روغن را که تصور می رود جريان خون کليتوريس را افزايش دهد، به کليتوريس بماليد. البته نمی دانم اثر اين استعمال به خود ماليدن مربوط است يا به زسترا مربوط می شود ” .

۹- تقویت عضلات کف لگن و تمرین کیگل را فراموش نکنید

تمرینات کیگل و میل جنسی

زوج بازار در مقالات مربوط به تمرینات کیگل و تقویت عضلات کف لگن به اهمیت آن و تاثیر آن بر روی رضایت جنسی و زناشویی صحبت کرده است. لذا توصیه می کنیم که مقالات کیگل را حتماً بخوانید.

تقویت عضلات لگن با استفاده از تمرینات کیگل باعث تقویت عضله های اطراف واژن می شود و همین امر می تواند لذت زناشویی را برای زنان افزایش دهد.

نکته مهم در تمرینات کیگل تشخیص صحیح عضلات مورد نظر است که روش های پیدا کردن آن ها در مقالات دیگر توضیح داده شده است. سریع ترین روش این است که در زمان تخلیه ادرار سعی کنید جریان ادرار خود را متوقف کنید تا متوجه منقبض شدن عضلات مورد هدف شوید.

پس از آن سعی کنید این عضلات را منقبض و فشرده کنید بدون آنکه عضلات باسن شما منقبض شوند و سپس برای مدت ۳ الی ۱۰ ثانیه آن را در حالت انقباض نگه دارید و دوباره آن را شُل و رها کنید.

تمرین فوق را به صورت ۱۰ سِت در طول یک روز انجام دهید. پس از چند ماه متوجه خواهید شد که علکرد جنسی شما متفاوت شده است و میل جنسی شما نیز بیشتر شده است.

۱۰ با همسر خود فیلم های عاشقانه ببینید

تماشای فیلم عاشقانه و تحریک میل جنسی

امروزه علم نشان می دهد که تاثیر تصویر بر روی ذهن انسان بسیار بسیار بیشتر از عوامل دیگری است. مشاهده صحنه های عاشقانه در کنار همسرتان می تواند بر روی تحریک و افزایش میل جنسی شما اثر مثبت داشته باشد.

۱۱- از اتاق خواب و لوازم زناشویی خود غافل نشوید

خیلی از زوجین عزیز به چیدمان اتاق خواب خود توجه کافی ندارند. اتاق خواب شما و همسرتان باید جذاب ترین و آرام ترین محل زندگی شما باشد چون شما و همسرتان عمیق ترین روابط خود را در آنجا تجربه می کنید.

نه تنها اتاق خواب شما باید تمیز و مرتب باشد بلکه محصولات زناشویی مورد نیاز شما باید در جای مشخص و درست نگه داری شوند.

یکی از لوازم زناشویی مناسب برای بانوان استفاده از ماساژور برقی و ویبراتور است که برای زنان با میل جنسی کم بسیار مناسب است.

ماساژور افزایش میل جنسی زنان

شما می توانید محصولات جنسی مورد نیاز خود از جمله کاندوم، اسپری تاخیری، ژل لوبریکانت، ژل بهداشتی بانوان را از فروشگاه اینترنتی زوج بازار تهیه کنید.

۱۲ از طریق خیال پردازی میل جنسی خود را افزایش دهید

خیال پردازی و افزایش میل جنسی

شاید تعجب کنید که بسیاری از بانوان نمی توانند در ذهن خود خیال پردازی جنسی کنند و آنچه را که می پسند در روابط جنسی خود و همسرشان را خیال پردازی کنند.

مردان در زمینه خیال پردازی بهتر از بانوان هستند و به همین دلیل در میان مردان این موضوع رایج تر است و پذیرفته شده است.

متاسفانه به دلیل عقاید فرهنگی نادرست بسیاری از زنان این خیال پردازی را زشت و ناپسند می پندارند و به همین دلیل در آن ضعف دارند. منمظور از خیال پردازی تکیه کردن بر حرکات نادرست موجود در فیلم های پورن و مستهجن نیست بلکه هدف خیال پردازی از فانتزی های جنسی شما و همسرتان به منظور تحریک میل جنسی شما و افزایش آن و در نتیجه بهبود رابطه زناشویی شما می باشد.

خواندن رمان های عاشقانه که زنانگی شما را بیشتر در روابط با همسرتان جلوه دهد بسیار مناسب است و به زیاد شدن میل جنسی زنان کمک می کند.

شاید خواندن یک رمانه عاشقانه و داستان زندگی یک زن که عاشق معشوقه خودش است نقطه شروع افزایش میل جنسی شما باشد.

شما می توانید تنهایی و یا حتی در کنار همسرتان چنین داستان هایی را بخوانید و از آن لذت ببرید. خواندن چنین داستان هایی اگر با رضایت هر دو طرف باشد می تواند صمیمیت زن و شوهر را افزایش دهد و از این طریق زندگی زناشویی آنان را متحول کند.

 

نتیجه گیری :

عوامل زیادی بر روی میل جنسی و به ویژه میل جنسی زنان تاثیر گذار است و برای درمان کم میلی بانوان ابتدا باید ریشه اصلی آن شناسایی شود. سه منبع اصلی و مهم عبارت بودند از :

  1. عوامل عاطفی
  2. عوامل فیزیکی
  3. تغذیه

شما باید بدانید که که شرایط روحی شما مناسب است یا به دلایلی شرایط روحی شما خوب نیست. اگر مشکل روحی و ذهنی داشتید باید به روان شناسان و مشاوران خانواده مراجعه کنید و در غیر اینصورت باید با استفاده از آزمایش های پزشکی دلیل فیزیکی آن را مشخص کنید و با روش های اشاره شده در این مقاله و با مشورت پزشک خود به درمان آن بپردازید.

 

منبع : فروشگاه اینترنتی زوج بازار

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *