افزایش میل جنسی زنان و شرایط عاطفی

افزایش میل جنسی زنان : رابطه شرایط عاطفی و افزایش میل جنسی در زنان | زوج بازار

افزایش میل جنسی زنان :  رابطه شرایط عاطفی و افزایش میل جنسی در زنان | زوج بازار

افزایش میل جنسی زنان یکی از موضوعات جنسی داغ در میان مردم و شبکه های اجتماعی است.یکی از اختلال های جنسی شایع در میان زنان، کاهش و یا کم بودن میل جنسی است و این مشکل تاثیر مهمی در کیفیت روابط زناشویی زوجین عزیز خواهد داشت.

البته این مشکل در برخی از مردان نیز وجود دارد اما گزارش ها نشان می دهد که این اختلال در بین زنان رایج تر است. متاسفانه بعضی از بانوان عزیز از مطرح کردن این مشکل هراس دارند چون گمان می کنند که از سمت شریک جنسی خود طرد خواهند شد. زوجین عزیز باید توجه داشته باشند که حل مشکلات زناشویی به شدت به همکاری و مساعدت زن و شوهر وابسته است و زن و مرد باید در رفع این مشکلات صبر و شکیبایی داشته باشند و در صورت لزوم از یک متخصص نیز کمک بخواهند.

به طور کلی  به سه دلیل امکان دارد که میل جنسی در انسان اعم از زن و مرد کم شود که عبارت اند از :

  • استرس، اضطراب و سایر مشکلات روحی و روانی
  • بیماری ها و مشکلات فیزیکی
  • عدم تغذیه کافی و مناسب

در ادامه با ما همراه باشید تا تاثیر شرایط عاطفی زنان بر روی میل جنسی آنان را بررسی کنیم.

دلایل کاهش میل جنسی

با توجه به دلایل فوق، برای درمانِ کم بودن میل جنسی ، راه حل های متفاوتی وجود دارد. زوج بازار در این مقاله فقط بر روی شرایط عاطفی زنان و ارتباط آن با میل جنسی آنان تمرکز می کند.همچنین شرایطی از قبیل سن، میزان وزن، شرایط فرهنگی خانواده خودتان و خانواده همسرتان نیز بر روی این موضوع تاثیر خواهند داشت. به همین دلیل بانوان عزیز باید صادقانه و در نهایت آرامش این موضوع را به همسر خود و پزشک خود توضیه دهند و در جهت رفع این مشکل برآیند.

۱- شناسایی دلایل عاطفی، روحی و روانی

دلایل روحی و احساسی کاهش میل جنسی در زنان

برای همگان روشن است که شرایط عاطفی و روانی افراد به شدت بر عملکرد جنسی آن ها تاثیر گذار است و این موضوع در میان زنان در مقایسه با آقایان به مراتب مهم تر و پر رنگ تر می باشد.

در صورتی که از لحاط عاطفی احساس خوشایندی ندارید و استرس، اضطراب، نگرانی، ناامیدی و سایر احساس های منفی را برای مدت طولانی دارید باید حتما به یک مشاور خانواده یا روان شناس جهت حل این مشکلات اقدام جدی کنید. اگر شما با شوهرتان مساله یا تعارضی دارید باید با روشی درست و سنجیده در جهت حل آن تلاش کنید.

چنین شرایطی به شدت میل جنسی زنان را کاهش می دهد و بر روی روابط زناشویی شما قطعاً تاثیر خواهد گذاشت و پیش از هر اقدامی در جهت افزایش میل جنسی از طریق دارو و سایر روش ها، باید این مشکلات به طور کامل حل شوند.

در بسیاری از اوقات امکان دارد مشاور یا روان شناس برای شما داروهای ضد افسردگی تجویز کند و یکی از عوارض این قرص ها کاهش میل جنسی است و امکان دارد شما پس از مصرف این قرص ها احساس کنید میل شما حتی از قبل نیز کم تر شده است اما به مرور زمان تاثیرات مثبت آن ظاهر خواهند شد و جای نگرانی وجود ندارد، اما می توانید از پزشک خود درخواست قرص های دیگری را داشته باشید تا میزان کاهش میل جنسی در شما محسوس نباشد.

بانوان عزیز توجه نمایند که اکثر قرص های ضد افسردگی هورمون هایی تاثیر گذار بر روی مغز هستند و شما نباید به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک مصرف آن هار شروع کنید و در زمان ترک قرص ها نیز حتما باید با پزشک خود مشورت کنید چون ترک ناگهانی این نوع قرص ها معمولا عوارضی را در پی دارد و شما باید آن ها را به تدریج کنار بگذارید.

۲- از یک روان شناس برای شناخت اعتماد به نفس جنسی خود کمک بگیرید

مشاوره و روان شناسی جهت افزایش میل جنسی

شما خود را از لحاظ جنسی چطور می بینید و چه جایگاهی را برای خودتان قائل می شوید؟ آیا شما خود را از نگاه جنسی جذاب می دانید؟ چرا؟

یکی از نکات بسیار مهم در افزایش میل جنسی زنان این است که شما یک دید جنسی بسیار مثبت به خودتان داشته باشید و صد البته در آن اغراق کاذب هم نداشته باشیم، اما سعی کنیم به اصطلاح نیمه پُر لیوان را ببینیم و احساس خوب و مثبتی به فیزیک و چهره خودمان از بُعد جنسی داشته باشیم. برخی از عوامل مانند پرخاشگری، ناسزا گفتن، افزایش وزن، رفتارهای نادرست و… می تواند میل جنسی زنان را به شدهت کاهش دهد. چه این رفتار ها به دلایلی در خودشان باشد و یا در شریک زندگیشان باشد، چون چنین رفتارهایی با روح لطیف و حساس زنان در تعارض است.

اگر شما این رفتارها و نشانه ها در همسر خود می بینید و همچنین میل جنسی کمی نیز دارد، باید به یک مشاور یا روان شناس خبره جهت درمان این مشکل اقدام کنید.

۳- با همسر خود درباره احساسش به شما صحبت کنید

بحث و گفتگو با همسر به منظور افزایش میل جنسی

میل جنسی شما بر روی شریک جنسی شما تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین سعی کنید مسائل زناشویی زندگی خودتان را با کمک همسرتان حل و فصل کنید. در واقع شما به عنوان زن باید بدانید که مرد شما از لحاظ جنسی چه احساسی به شما دارد؟ آیا دید شوهرتان به این موضع مثبت است؟

شما باید بتوانید در یک بحث باز و آزاد و در کمال احترام، انتظارات و خواسته های جنسی خودتان را برای یکدیگر مطرح کنید و بیان کنید که چه موضوعاتی برای شما هیجان انگیز تر است و شهوت شما را افزایش می دهد و در مقابل چه موضوعات و رفتارهایی برای شما خوشایند نیست.

  • ارتباط ضعیف بین همسران یکی از کُشنده ترین عوامل میل جنسی است. به این فکر کنید که همسر شما از کجا باید بداند و بفهمد که چه چیزهایی برای شما دوست داشتنی است و چه رفتارهایی را نمی پسندید؟ با ایجاد یک فضای قابل احترام و آرام می توانید خواسته ها و علایق خود در یک رابطه جنسی را بیان کنید. برای مثال شاید شما از یک نوع ماساژ خاص در یک نقطه از بدن خود لذت مضاعف می برید و اگر این نقطه لمس نشود شما به راحتی نمی توانید تحریک بشوید و شور و هیجان جنسی شما افزایش نمی یابد. در نتیجه یک صحبت و تعامل دو طرفه مناسب به خوبی می تواند میل جنسی زن و مرد را افزایش دهد.
  • هسران عزیز توجه داشته باشند که بحث و گفتگوی آزاد و مفید فقط در زمینه جنسی نیست بلکه در زمینه های مختلف زندگی شما مانند کار، فرزندان و موضوعات مالی و… باید باشد. ممکن است شریک جنسی شما تمام نکات یک رابطه جنسی خوب را در اتاق خواب و در حین آن رعایت می کند اما نارحتی شما از یک موضوع مالی باشد و همین امر اجازه ندهد شما میل جنسی خوب و خروشانی داشته باشید و در چنین حالتی نمی توانید ارگاسم را تجربه کنید.

۴- سعی کنید استرس خود را کاهش دهید

کاهش استرس به منظور افزایش میل جنسی

به دلایل مختلفی در طول زندگی ممکن است به شما تنش و استرس وارد شود. مانند مشکلات مالی، نگرانی درباره اعضای خانواده یا یک دوست صمیمی، مشکلات شغلی و کاری، بیماری های فیزیکی و سایر عوامل. خُب این مشکلات جزوی از زندگی هر انسانی هست و نمی تواند از آن ها فرار کند بلکه باید با یک روش و اصول منطقیِ درست، آن ها را مدیریت کند تا یک شرایط متعادل در زندگی برقرار باشد.

زنان شاغل باید توجه کنند که بخشی از انرژی فیزیکی و ذهنی آن ها در بیرون از خانه مصرف می شود و حتماً باید نکات مربوط به کاهش استرس و افزایش انرژی مثبت را برای برنامه زندگی خود در نظر بگیرند. چراکه در خانواده های ایرانی انرژی مثبت زن و تاثیر آن بر روی شادی و سرزنده بودن خانوده بسیار محسوس است.

برخی از اقدامات می تواند این تعادل را برای شما به ارمغان بیاورند :

  • با استفاده از ورزش مناسب، انجام ماساژ، مسافرت و دیگر راه های مشابه می توانید یک بالانس بین کار ها و زندگی خود ایجاد کنید.خوتان بهتر از همه می دانید که چه اقدامی موثرترین روش کاهش استرس برای شما است. اولین ایرادی که به این راه حل گرفته می شود این است که ” وقت کافی نداریم “. قبول داریم که امروزه سبک زندگی مدرن و شهری، شرایط زندگی را کمی پیچیده کرده است اما شما باید اینگونه فکر کنید که اگر سلامتی من به خطر بیفتد، کیفیت زندگی به شدت کاهش خواهد یافت، بنابراین زمانی را حتماً برای فعالیت فیزیکی و آرامش ذهنی خود در نظر بگیرید. سعی کنید روابط صمیمانه  و دوستانه خود با همسرتان را  حفظ کنید و از ایشان نیز در مدیریت استرس خود کمک بگیرید. مثلاً برخی از کارهایی که اگر همسرتان آن ها را انجام دهد و یا برخی دیگر را ترک کند شما آرام تر می شوید و استرس شما کاهش می یابد، این موارد را دوستانه با ایشان مطرح کنید.

۵- زمانی را برای جذابیت جنسی خود در نظر بگیرید.

 جذابیت زنان و افزایش میل جنسی آنان

زمانی که زندگی شما پر مشغله می شود و زمانی را برای سلامت و زیبایی خودتان در نظر نمی گیرید، به تدریج غبار روی میل جنسی شما می نشیند و افول پیدا می کند، پس از آن حس می کنید جذابیت جنسی شما کم شده است و در نتیجه میل جنسی زن کم می شود. توصیه می کنیم که به صورت هفتگی یک بازه زمانی مناسب و متعادل را برای رسیدگی به خودتان در نظر بگیرید. آرایش و زیبایی زن نباید لزوماً برای رابطه جنسی با شوهر باشد، بلکه برای بهبود و تداوم صمیمیت و عشق و علاقه بین همسران بسیار مهم است. اگر چه جذابیت جنسی نیز برای مردان مهم است اما باید پذیرفت که در میان زنان بسیار مهم تر است.

بسیار طبیعی است بعد از یک سری از فعالیت ها مانند آشپزی، شستشو و نظافت خانه، رساند بچه ها به مدرسه و سایر امورات زندگی، شما احساس کنید که انرژی شما کاهش یافته و به همین دلیل میل جنسی شما کافی نیست. شما می توانید با یک سری از فعالیت های طنز و مورد علاقه خودتان و در نظر گرفتن یک زمان برای تمرکز و توجه به خودتان بخشی از انرژی از دست رفته را جبران کنید و به افزایش میل جنسی خودتان کمک کنید.

 

منبع : فروشگاه اینترنتی زوج بازار

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *