رابطه مقعدی : چگونه رابطه مقعدی داشته باشیم؟ +عوارض رابطه مقعدی – زوج بازار

رابطه مقعدی در چند سال اخیر بسیار رونق گرفته است و بسیاری از زوجین و همسران در زمینه رابطه جنسی مقعدی سوالات متفاوتی دارند از جمله :

 • رابطه مقعدی چیست؟
 • آیا رابطه جنسی مقعدی دردناک است؟ چگونه درد آن را کاهش دهیم؟
 • آیا رابطه جنسی مقعدی یک نوع رابطه جنسی ایمن هست؟
 • عوارض رابطه مقعدی چیست؟
 • پماد بی حس کننده مقعدی چیست؟ چطور استفاده کنم؟
 • رابطه مقعدی را دوست ندارم اما همسرم اصرار به انجام آن دارد، چکار کنم؟
 • آیا رابطه مقعدی مختص هم­جنس­گرایان مرد است؟

 به همین دلیل زوج بازار قصد دارد رابطه جنسی مقعدی را بیشتر برای شما توضیح دهد.

دقت کنید که زوج بازار تمام مسائل زناشویی را از دیدگاه علمی و بهداشتی بررسی می­ کند و برای سوالات و احکام دینی به متخصصان این امر رجوع کنید چون اینگونه سوالات خارج از حوزه علم و شناخت ما است

برخی از افراد چنین رابطه­ ایی را اصولاً قبول ندارند و علاقه­ ایی به انجام آن ندارند و در چنین شرایطی شما نباید همسر خود را مجبور به انجام این نوع رابطه کنید. در مقابل عده­ ایی نیز به انجام رابطه جنسی مقعدی علاقه دارند.

بنابراین اینکه افرادی میل به انجام این نوع رابطه دارند باید آن را در کمال توافق با همسر خود انجام دهند و نکات بهداشتی آن را کاملاً رعایت کنند تا دچار بیماری­ها و عفونت­های جنسی نشوند، در واقع شما باید نکات رابطه جنسی ایمن را بدانید و رعایت کنید.

پیش از پاسخ گویی به سوالات فوق ابتدا به طور مختصر در مورد آناتومی ناحیه مقعد کمی توضیح می دهیم تا شما درک بهتری نسبت به پاسخ ها داشته باشید و زمانی که نکات بهداشتی و مراقبتی این نوع رابطه را بازگو می کنیم بتوانید دلیل علمی آن را درک کنید.

آناتومی مقعد

پیش از انجام رابطه مقعدی بهتر است شما و همسرتان با ویژگی های این قسمت از بدن آشنا شوید.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کیند، مقعد جزوی از دستگاه گوارش انسان است و لذا بهتر است نکات بهداشتی رابطه مقعدی را حتما جدی بگیرید.

قبل از رابطه مقعدی با آناتومی مقعد آشنا باشید

طبق شکل فوق مقعد توسط یک سری لز عضلات کف لگن کنترل می شود. این عضلات شامل اِسفنکتر داخلی و اِسفنکتر خارجی است که وظیفه اصلی آن ها این است که شما توانایی کنترل مقعد را داشته باشید.

بعد از مقعد قسمتی به عنوان رِکتوم یا راست روده وجود دارد که مقعد را به دستگاه گوارش و روده ها متصل می کنند.

برای درک بهتر این قسمت از بدن می توانید شکل زیر را نیز مشاهده کنید.

رابطه جنسی مقعدی و آناتومی مقعد

رابطه مقعدی چیست؟

رابطه جنسی مقعدی در واقع یک نوع رابطه جنسی است که از طریق ناحیه مقعد صورت می گیرد و باعث ایجاد لذت جنسی می ­شود. در واقع هر گونه تحریک مقعد که باعث ایجاد لذت جنسی در فرد شود را رابطه جنسی می دانیم.

” در صورتی که تمایل به انجام رابطه مقعدی دارید حتماً مقاله رابطه جنسی ایمن را بخوانید “

آیا رابطه مقعدی مختص هم­جنس­ گرایان مرد است؟

تصور عمومی مردم این است که حتماً این نوع رابطه جنسی همراه با دخول آلت مردانه است و بدون آن ممکن نیست و به همین دلیل اکثر مردم رابطه مقعدی را مختص همجنس ­گرایان مرد می­ دانند، اما امروزه در رابطه دهانی و با استفاده از کاندوم دهانی برخی از افراد این ناحیه را با زبان و دهان تحریک می­ کنند و باعث ایجاد لذت جنسی شریک جنسی خود می­ شوند.

برخی دیگر نیز به وسیله انگشتان دست و کاندوم انگشتی این ناحیه را تحریک می کنند.

 در نتیجه هر کسی می­ تواند رابطه مقعدی داشته باشد فارغ از مرد بودن، زن بودن، همجنس ­گرا بودن و یا دگرجنس خواه.

” تذکر : رابطه جنسی مقعدی در بین نوجوانان پسر بین ۱۰ تا ۲۰ سال لزوماً نشان­ دهنده هم­جنس گرا بودن آنان نیست بلکه به دلیل عدم آموزش صحیح جنسی و مشکلات فرهنگی است “

” تذکر : رابطه جنسی مقعدی در بین دختران و پسران جوان به دلیل مهم بودن بکارت دختران در ایران است و نشان­ دهنده علاقه زیاد ایرانیان به این نوع رابطه نیست بلکه یک مانع فرهنگی و مذهبی باعث رشد رابطه جنسی مقعدی شده است “

آیا رابطه جنسی مقعدی یک نوع رابطه جنسی ایمن است؟ چگونه رابطه مقعدی را ایمن کنیم؟

ما در مقالات قبلی خود از جمله مقالات ” رابطه جنسی ایمن ” و ” رابطه دهانی ” رابطه جنسی ایمن را تعریف کردیم، اما چون این موضوع در پیشگیری از انتقال بیماری­های جنسی خیلی مهم است در اینجا نیز به آن اشاره می کینم :

” رابطه جنسی ایمن یعنی آنکه شما نسبت به بیماری های جنسی و یا عفونت های انتقالی از راه تماس جنسی و نحوه پیشگیری از آن ها آگاه باشید و بتوانید سلامت فیزیکی و روانی خود را در برابر چنین تهدید هایی حفظ کنید “

بنابر تعریف فوق شما باید بدانید چگونه می توانید رابطه مقعدی را ایمن کنید و بدانید کدام بیماری یا عفونت جنسی از رابطه مقعدی منتقل می­ شود و چگونه باید از انتقال آن­ ها جلوگیری کنید.

چگونه رابطه مقعدی ایمن داشته باشیم؟

در واقع هر نوع رابطه ­ایی را می­ توان ایمن نمود اما تفاوت در این است که برخی از روابط جنسی مانند رابطه مقعدی و یا رابطه دهانی ریسک و خطر بالاتری نسبت به سایر روش­ های رابطه جنسی دارند و افراد علاقه­ مند به انجام چنین روابطی باید بیشتر از خود و شریک جنسی خود مراقبت کنند.

یکی از موارد بسیار مهم به منظور ایمن نمودن نمودن رابطه مقعدی استفاده از کاندوم است :

 • از بین کاندوم­ های ذکر شده کاندوم مردانه بهتر و آسان­ تر و با قیمت مناسب­ تر قابل تهیه است.
 • اگر خودتان یا همسرتان به کاندوم لاتکس حساسیت دارید می­ توانید کاندوم پلی­ اورتان را جایگزین آن کنید.
 • کاندوم زنانه نیز از جنس پلی ­اورتان است اما در بازار کم است و تهیه آن کمی دشوار­تر است.

کاندوم دهانی نیز نسبت به کاندوم مردانه کم­تر است اما به سادگی می­ توانید آن را بسازید! برای ساخت کاندوم دهانی مقاله آن را در سایت زوج بازار بخوانید.

از یک کاندوم مشترک در رابطه مقعدی و واژینال استفاده نکنید

استفاده همزمان از یک کاندوم در رابطه مقعدی و واژینال ممنوع است

برخی مواقع افراد از همان کاندومی که در رابطه مقعدی استفاده نموده ­اند در رابطه واژینال نیز استفاده می­ کنند که این کار اشتباه است به دو دلیل :

 • اول اینکه تماس کاندوم با مقعد و ورود آلت به داخل آن باعث آلودگی و تماس با باکتری­ های آن ناحیه می ­شود لذا نباید به هیچ عنوان از کاندومی که در رابطه مقعدی استفاده کرده ­اید در ابطه واژینال نیز استفاده کنید چون باعث ایجاد عفونت واژینال در بانوان می­شود.
 • دوم اینکه همه کاندوم­ ها یکبار مصرف هستند و شما باید برای هر کدام از روابط جنسی خود از یک کاندوم جدید استفاده کنید.

از دیگر نکات مهم ایمن نمودن رابطه مقعدی نظافت درست و صحیح به ویژه در ناحیه آلت تناسلی و اطراف مقعد است.

چگونه نواحی آلت تناسلی و مقعد را پیش از رابطه مقعدی شستشو دهیم؟

خبر خوش این است که امروزه لوازم زناشویی و بهداشتی تنوع زیادی دارد و همسران عزیز می توانند به منظور شستشو و رعایت نکات بهداشتی از ژل بهداشتی بانوان و ژل بهداشتی آقایان استفاده کنند. برای خرید ژل های بهداشتی اینجا را کلیک کنید.

مقاله نحوه استفاده از ژل بهداشتی بانوان.

پاک­سازی روده ­ها پیش از انجام رابطه مقعدی

بهتر است در صورت امکان قبل از انجام رابطه مقعدی روده­ ها کاملاً تخلیه شوند و یا به اصطلاح پاک­ سازی روده­ ها انجام شوند.

به طور مثال برخی از دارو­ها هستند که از شب قبل یا صبح همان روز می­ توانید آن را مصرف کنید و پس از چند ساعت با چندین بار تخلیه مدفوع روده ­ها کاملا پاک شوند.

اما متاسفانه اکثر زوجین صبر و حوصله این کار را ندارند و در صورتی که رابطه مقعدی مانند رابطه واژینال جزو رابطه ­های اصلی و عادی شما باشد خوردن این قرص­ ها ممکن است تنبلی روده را برای شما در پی داشته باشد و با گذر زمان رودها ضعیف می شوند و باعث بیماری یبوست می­شوند.

چرا رابطه جنسی مقعدی لذت بخش است؟

رابطه جنسی مقعدی اگرچه ممکن است در دفعات اول کمی دردناک و سخت باشد، اما اکثر افراد حتی زنان نیز از لذت جنسی آن صحبت می­ کنند و آن را تایید می کنند.

” دلیل اصلی لذت جنسی رابطه مقعدی وجود تعداد زیادی از پایانه های عصبی در این ناحیه است که نوازش مقعد و رابطه مقعدی را لذت بخش می­ کند “

” در مردان وجود غده پروستات رابطه مقعدی را لذت بخش تر می کند. شاید تعجب کنید اما امروزه مشاوران جنسی پروستات در مردان را معادل نقطه جی در زنان می دانند “

نقطه جی در زنان و نقطه پی در مردان را در هفته­ های آتی در مقاله دیگری به طور مفصل و کامل توضیح خواهیم داد.

 نقطه جی در واقع قسمتی از آلت زنانه است که با تحریک آن زنان به شدت تحریک می­ شوند و ممکن است به ارگاسم برسند.

به همین دلیل چون پروستات باعث لذت جنسی مردان می­ شود این قسمت را در بدان مردان نقطه جی مردانه نام­ گذاری کرده اند و برخی از پزشکان به آن نقطه پی(P point) می­ گویند.

نقطه جی(پروستات) در مردان را چگونه پیدا کنیم؟

مکان پروستات در مردان

در اینجا به طور مختصر و کوتاه فقط به مکان غده پروستات در مردان اشاره می­ کنیم تا همسران از مکان این نقطه لذت­بخش در آقایان مطلع باشند و در مقالات آینده به طور کامل این بحث را باز می­ کنیم و توضیح می­ دهیم.

حتی پزشکان متخصص برای بررسی سایز و سلامت پروستات در مردان مجبور می­ شوند گاهی با انگشتان خود و از راه مقعد و روده پروستات مردان را لمس کنند تا از وجود مشکل در آن مطمئن شوند. بسیاری از بیماران در حین لمس پروستات وجود لذت جنسی در این ناحیه را تایید می­ کنند.

این معاینه به این دلیل است که یکی از سرطان­ های شایع در میان آقایان، سرطان پروستات است.

آیا زنان در رابطه مقعدی به ارگاسم می­ رسند؟

فرآیند ارگاسم در زنان کمی متفاوت است و اینکه فقط با تحریک و یا دخول مقعدی به ارگاسم برسند کمی دشوار است. چون حدود ۸۰ درصد زنان از طریق تحریک کلیتوریس به ارگاسم می­ رسند و پاسخ برخی از کاربران زن نیز اینگونه بوده است :

در رابطه مقعدی اگر همسرمان با دست و انگشتان خود کلیتوریس را تحریک کنند به ارگاسم می­ رسیم.

در تحقیقات علمی نیز نشان داده شده است که حدود ۹۰ درصد زنان در رابطه مقعدی به ارگاسم می­ رسند و به احتمال بسیار قوی در کنار رابطه مقعدی تحریک کلیتوریس و واژینال نیز داشته اند.

آیا رابطه مقعدی باعث انتقال ایدز یا سایر عفونت­ های جنسی می ­شود؟

به هر حال مقعد جزوی از دستگاه گوارش انسان و محل تخلیه مدففوع است و قطعاً این ناحیه شامل یک سری از باکتری­ ها می­ باشد که ممکن است در حین رابطه مقعدی باعث ایجاد و یا انتقال بیماری­ و عفونت­ های جنسی بین زوجین شود.

به همین دلیل تاکید می­ کنیم که از روابط پر خطر جنسی دوری کنید اما اگر به انجام رابطعه مقعدی اصرار دارید حتما و حتما نکات بهداشتی رابطه جنسی ایمن را رعایت کنید تا سلامتی خودتان و همسرتان در معرض خطر و تهدید نباشد.

مطالعات نشان داده است که رابطه جنسی مقعدی بین ۱۳ تا ۳۰ برابر پر ریسک تر از یک رابطه جنسی معمولی یا واژینال است

برخی از بیماری­ ها و عفونت­ های جنسی ممکن است از طریق رابطه مقعدی منتقل شوند که عبارت­اند از :

آیا رابطه مقعدی دردناک است؟

به دلیل حساس بودن ناحیه مقعد و وجود پایانه­ های عصبی زیاد، ممکن است رابطه جنسی مقعدی به ویژه برای افرادی که اولین تجربه رابطه مقعدی را دارند کمی دردناک باشد.

به همین دلیل به همه زوجین عزیز توصیه می­ کنیم که با کنترل هیجانات جنسی خود سعی کنید این رابطه را در نهایت آرامش انجام دهید و به هیچ عنوان عجله نکنید وعلاوه بر آن نکات بهداشتی رابطه جنسی ایمن را رعایت کنید.

عجله نمودن در رابطه جنسی مقعدی ممکن است به بافت اسفنجی مقعد آسیب برساند و درد آن سبب شود شما از این نوع رابطه یک ترس و توهم داشته باشید و انجام مجدد آن در دفعات بعدی برای شما و همسرتان بسیار دشوارتر خواهد شد.

آیا رابطه مقعدی باعث بارداری و حاملگی می­ شود؟

خیر. بارداری فقط در اثر ورود مایع منی مرد به داخل واژن صورت می­ گیرد. در صورتی که شریک جنسی شما در داخل مقعد انزال شود و بخشی از این مایع به سمت واژن هدایت شود ممکن است با احتمال خیلی کم باعث بارداری زن شود.

توصیه می­ کنیم که به دلیل حفظ بهداشت و جلوگیری از بارداری ناخواسته حتماً از کاندوم در رابطه مقعدی استفاده کنید.

چگونه درد رابطه جنسی مقعدی را کاهش دهیم؟

یکی از سوالات متداول زوجین این است که چگونه و با چه روش­ هایی می توان درد رابطه جنسی مقعدی را کاهش داد. در ادامه ما روش­ ها یی را به شما معرفی می­ کنیم تا درد کمتری در حین رابطه مقعدی داشته باشید :

ژل لوبرکانت جنسی را فراموش نکنید

مقعد بر خلاف واژن به طور طبیعی شامل ترشحات و مواد روان­ کننده نیست و به همین دلیل یکی از مهم­ترین عوامل کاهش درد رابطه مقعدی استفاده از لوبریکانت یا همان ژل­ های آمیزشی است.

تذکر : در رابطه مقعدی برای دخول آسان­تر و کاهش درد نباید از لوبریکانت تنگ کننده استفاده کرد

ممکن است برای دفعات اول مجبور باشید مقدار زیادی از ژل لوبرکانت را استفاده کنید تا عملیات دخول در مقعد راحت­ تر و ساده ­تر انجام شود.

لوبرکانت­های بر پایه آب بسیار مناسب هستند به دو دلیل :

 • اول اینکه چون ماده پایه این لوبریکانت آب هست ورود آن به داخل مقعد چندان مهم نیست.
 • دوم اینکه لوبریکانت بر پایه آب با کاندوم­ها سازگاری دارد و باعث ضعیف شدن و پارگی کاندوم نمی­شود.

” تذکر : از آب دهان، وازلین یا انواع روغن­های دیگر که ممکن است باعث ایجاد عفونت شوند استفاده نکنید “

برای آشنایی بیشتر با نحوه استفاده از ژل لوبریکانت مقاله آن را در سایت بخوانید.

با انشگتان دست شروع کنید

راه حل دیگر این است که ابتدا با انگشتان دست که کوچکتر هستند مقعد را تحریک کنید تا راحت­ تر باز شود. قبل از آن مطمئن شوید که ناخن­ هایتان کوتاه باشد تا به شریک جنسی شما آسیب نرساند چون مقعد ناحیه بسیار حساسی است.

” تذکر : به هیچ عنوان با همان انگشتی که مقعد را تحریک می­ کنید نباید واژن زن را لمس کنسد چون باعث ایجاد عفونت واژینال برای بانوان می­ شود “

ماساژ عضلات مقعد را انجام دهید

پس از رعایت نکات فوق و زمانی که انگشت شما به داخل مقعد وارد شد، سعی کنید با چرخش انگشت خود عضلات اطراف مقعد را ماساژ دهید تا علاوه بر ایجاد لذت جنسی بیشتر، آمادگی بیشتری برای ورود آلت به داخل مقعد ایجاد شود.

به واکنش شریک جنسی خودتان دقت کنید

پس از ورود انگشت به داخل مقعد و انجام ماساژ، به واکنش شریک جنسی خود دقت کنید و مشاهده کنید که آیا همسرتان از انجام این کار احساس رضایت دارد یا خیر؟ مدت زمان انجام ماساژ با انگشت دست نیز بر اساس راحت بودن همسرتان باید تعیین شود و هر وقت که دستور توقف داد سعی کنید انگشت خود را بیرون بکشید.

آرام(ریلکس) باشید و عضلات کف لگن خود را شُل کنید

مقعد به وسیله عضلات کف لگن کنترل می­ شود و مهم ترین عضله اطراف مقعد اسفنکتر است. سعی کنید در نهایت آرامش تا حد اماکن با نفس­ های عمیق سعی کنید این عضلات را شُل کنید تا رابطه مقعدی آسان­ تری داشته باشید.

به تدریج و آرام دخول را عمیق کنید

یکی از مهم­ترین نکات رابطه مقعدی و کاهش درد این رابطه جنسی این است که عجله نکنید و سعی کنید بسیار آرام و به تدریج آن را انجام دهید. حتی در اولین رابطه مقعدی ممکن است شما نتوانید یک انگشت دست را نیز کامل به داخل مقعد وارد کنید.

” قرار نیست شما در تجربه های اولیه خود در رابطه جنسی مقعدی، دخول آلت مردانه به داخل مقعد را تجربه کنید، امکان دارد مدتی طول بکشد تا شما و همسرتان بتوانید دخول در رابطه جنسی مقعدی را تجربه کنید “

لذا باید سعی کنید پس از چند مرحله و زمانی که هر دوی شما آمادگی کامل را داشتید کم کم و به آرامی دخول را بیشتر کنید و هم ز­مان به عکس­ العمل شریک جنسی خود و اعلام رضایت ایشان توجه کنید.

مثلاً زمانی که مرد نوک آلت مردانه را پس از چند مرحله توانست به داخل مقعد وارد کند برای دخول بیشتر باید به همسر خود اعلام کند. پس از آن مرد می­ تواند دخول بیشتری را انجام دهد و به همین ترتیب باید عمل کند تا پس از چند مرتبه بتواند دخول کامل را تجربه کند.

از کاندوم­ های بسیار روان کننده استفاده کنید

کاندوم­ های جدیدی به بازار عرضه شده­ اند که نسبت به سایر کاندوم­ ها دارای لوبریکانت بیشتری هستند و برای بانوانی که دچار خشکی واژن هستند بسیار مناسب است. می­ توانید از این نوع کاندوم جهت سهولت در دخول استفاده کنید.

معاشقه در حین دخول را فراموش نکنید

معاشقه در زمان رابطه جنسی مقعدی

ممکن است پس از ورود نوک آلت به داخل مقعد، همسر شما کمی درد داشته باشد، در چنین شرایطی بوسه ونوازش موها و ابراز جملات محبت ­آمیز به زن می­ تواند بسیار مفید واثر­ بخش باشد و توانایی زن برای تحمل درد را بسیار افزایش می ­دهد.

از کرم یا پماد بی­ حس کننده استفاده کنید

استفاده از اسپری تاخیری به عنوان بی حس کننده مقعدی

اگر درد شما پس از انجام مراحل بالا کماکان ادامه داشت می توانید مقدار کمی پماد بی­ حس کننده یا کرم بی­ حس کننده استفاده کنید تا درد این ناحیه کاهش پیدا نکند. در زمان استفاده از بی­ حس کننده باید چند نکته را در نظر داشته باشید :

 • از اسپری تاخیری به منظور بی حس کردن مقعد استفاده نکنید چون مواد موجود در اسپری ممکن است باعث سوزش مقعد شوند
 • در صورتی که از ژل، کرم و یا پماد بی حس کننده مقعدی استفاده می­ کنید حتماً مرد باید توجه بیشتری به سلامت زن داشته باشد، چون ممکن است پس از بی حس شدن مقعد، زن درد را را حس نکند و مرد نیز با فشار بیشتر باعث آسیب دیدگی مقعد شود. لذا باید توجه داشته باشنید که از فشار و زور غیر متعارف برای دخول استفاده نکنید.
 • در واقع این کرم­ ها اغلب برای درمان افرادی است که دچار شقاق یا فیشر مقعد هستند اما در صورتی که قصد استفاده از بی حس کننده را دارید این مواد مناسب­ تر هستند نسبت به اسپری تاخیری.

با شریک جنسی خود صحبت کنید

اگر درد شما در حین رابطه مقعدی خیلی زیاد است و احساس می ­کنید در حال آسیب رساندن جدی به شماست، سعی کنید با همسر خود صحبت کنید و عوارض مربوط به رابطه مقعدی را برای او توضیح دهید. عدم انجام این نوع رابطه به هیچ عنوان نشان­ دهنده ضعف شما یا ناتوانی جنسی شما نیست.

” در صورتی که با رعایت تمام نکات فوق درد و خون­ریزی در رابطه مقعدی دارید باید این نوع رابطه جنسی را متوقف کنید “

آیا رابطه مقعدی باعث بی اختیاری مدفوع می­ شود؟

متاسفانه این یکی از عوارض شایع رابطه مقعدی است که در بین زوجین مشاهده شده است. شاید همه افراد دچار این بی اختیاری نشوند اما بسیاری از افراد را نیز درگیر می ­کند.

رابطه جنسی مقعدی در دراز مدت باعث شل شدن عضله اسفنکتر می­ شود و این همان عضله­ ایی است که باعث بسته شدن مقعد پس از دفع می ­شود.

ضعیف شدن این عضله اختلال بی اختیاری مدفوع را در پی دارد.

زوج بازار در مقالات دیگر خود به طور مفصل عوارض رابطه مقعدی را بررسی خواهد کرد.

 

نتیجه گیری :

رابطه جنسی مقعدی را می توان یک رابطه زناشویی غیر متعارف دانست. اما برخی از زوجین تمایل دارند آن را تجربه کنند. نکته مهم این است که هر دوی شما باید رضایت کامل به انجام این کار داشته باشید و با اصرار مرد یا زن به همراه نباشد.

آقای عزیز یا خانم عزیز، در صورتی که همسر شما تمایلی به انجام رابطه مقعدی ندارد به هیچ عنوان اصرار یا اعمال فشار نکنید، چون این موضوع می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. بجای پافشاری بر روی رابطه مقعدی می توانید از سایر روش های رابطه جنسی لذت کافی را ببرید.

در صورتی در کمال توافق شما و همسرتان، مایل به انجام این کار هستید، حتماً نکات بهداشتی آن را به طور کامل رعایت کنید و رابطه جنسی ایمن داشته باشید تا سلامت خود و شریک جنسی مقابل را حفظ کنید.

در صورت تجربه چندباره از رابطه مقعدی، اگر همسر شما ناراحت یا آزرده خاطر هست، حتما آن را ترک کنید.

 

منبع : فروشگاه اینترنتی زوج بازار

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *