احتلام جنب شدن ارضا شدن در خواب

درباره احتلام یا ارضا شدن در خواب چه می دانید؟ | زوج بازار

نعوظ به هنگام خواب (احتمالا به دنبال آن انزال) که آن را احتلام شبانه یا ارضا شدن در خواب یا جُنب شدن در خواب نیز می نامند، در جوانان بیشتر دیده می شود به طوری که گاه پسر جوانی گاه از خواب  بیدار می شود و آلت خود را در حالت نعوظ می یابد. نعوظ در هنگام خواب در سالمندان و کودکان نیز دیده می شود. دانشمندان به تازگی دریافته اند که نعوظ آلت در خواب، به صورت دوره ای تکرار می شود و همیشه به رویاهای لذت بخش و تحریک کننده بستگی ندارد. با زوج بازار همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

علت نعوظ های شبانه:

نعوظ شبانه

هنوز سبب نعوظ های شبانه دانسته نشده و ارتباط تحریک مثانه و پروستات با نعوظ آلت ناشناخته مانده است. شاید نعوظ در خواب به یک پدیده لبریزی هیپوتالاموسی وابسته باشد، زیرا که هنگام رمپ فعالیت این قسمت از مغز زیاد است و امواج قابل ثبت ویژه ای از آن پراکنده می شود. ولی وقوع این پدیده ها در بچه ها نشان می دهد که این گونهنعوظ ها همیشه جنبه شهوت انگیز و اروتیک ندارد.

فراوانی وقوع نعوظ به هنگام خواب از عواملی است که امکان تحریک و انزال را در خواب بیشتر می کند.

رویاهای شبانه و تحریک میل جنسی حاصل از آن در دختران نقش عمده ای ندارد. محققان اعلام می کنند که ۸٫۳ درصد از راه های تخلیه جنسی در پسران و فقط ۲ درصد در دختران از راه احتلام یا ارگاسم های شبانه است. حداکثر میزان احتلام در پسران ۲۱ سالگی و در دختران بعد از ۲۱ سالگی است.

آغاز این پدیده ی فیزیولوژیک تقریبا با آغاز بلوغ همزمان است، اما گاه تا یکی دو سال پس از آغاز بلوغ این پدیده روی نمی دهد. وقوع احتلام های شبانه در تمامی افراد قطعی نیست، چنان چه در نیمه دوم دوران بلوغ فقط ۷۰ درصد پسران و ۱۰ درصد دختران به ارگاسم های شبانه خود اشاره می کنند.

اساسا هر چه دیگر راه های تخلیه جنسی فرد کمتر باشد، احتمال وقوع رویاهای لذت بخش شبانه بیشتر است. گاه در بعضی خانم ها در پس و پیش قاعدگی که همزمان با افزایش میزان تحریک پذیری زن است، این حالت بیشتر دیده می شود.

گرچه گروهی معتقدند که احتلام های شبانه هنگامی رخ می دهد که پروستات و کیسه منی پر باشد و با امواج تحریکی همزمان با نعوظ سبب تخلیه آن گردد. اما بسیار دیده شده که فردی در چند شب پی در پی و حتی هر شب چند بار (به ندرت بیشتر از دو بار) محتلم شده است.

ارضا شدن در خواب غالبا با لذت همراه است و ممکن است از نظر میزان لذت، تفاوتی با نزدیکی هنگام بیداری نداشته باشد، اما گاه شخص لذتی درک نمی کند و فقط صبحگاهان، به هنگام برخاستن از بستر، چسبندگی جامه زیرین را به موی شرمگاه، شکم، ران و یا خیس بودن جامه زیرین در رختخواب را می بیند.

آدمی خواب های جنسی فراوان می بیند و بررسی های انجام شده نشان می دهد که پس از رویاهای مربوط به مشاجرات بین دو نفر، رویاهای جنسی، فراوان ترین رویاهای انسان است.

بررسی محتوای رویاها در تفسیر برخی حالات بیمارگونه جنسی و روانی بسیار کمک کننده است.

همیشه رویاهای جنسی به فرجام لذت بخش خود نمی رسند و به علل گوناگون زنجیره تسلسل آن پاره می شود. مثلا نزدیکی با یک دختر به سبب ظهور ناگهانی پدر و مادر و دیگران در محتوای رویاهای آدمی، گسسته می شود و به ارگاسم و انزال نمی انجامد (رویاهای ناکامل) گاه با آنکه اوج لذت جنسی رخ می دهد اما انزال پیش نمی آید و به اصطلاح شلوار خیس نمی شود. (رویای کامل خشک) و گاه اوج لذت جنسی و انزال هر دو اتفاق می افتند (رویای کامل و مرطوب). این که احتلام های مکرر بعدها به انزال زودرس و ناتوانی جنسی و امثال آن می انجامد، نادرست است. سبب زیادی احتلام در نوجوانان و بالغان به خوبی شناخته نشده است. ولی به طور کلی این پدیده را در کسانی که آرامش روانی ندارند و هیجانات و اضطراب هایشان زیاد است، بیشتر دیده شده است.

بیماری که به خاطر زیاد بودن احتلام شکایت دارد باید بداند سود این اتفاق خیلی بیشتر از زیان های احتمالی آن است و نباید بخاطر آن اندوهگین یا مضطرب شود. وقوع این پدیده نیروی حیاتی آدمی را کاهش نمی دهد و در سلامت اندام های آمیزشی و دیگر اعضا اثرات نامطلوبی ندارد. رخوتی که احتمالا در روز بعد در آدمی پیدا می شود با انجام یک ورزش سبک از بین می رود و احساس سبکی و وجد جایگزین آن می شود.

 

راه های کاهش وقوع احتلام:

اگر واقعا دفعات احتلام زیاد است، باید به روش های گوناگون به کاستن آن اقدام کرد. توصیه می شود این افراد، شب کمتر غذا بخورند و به ویژه متوجه باشند که در غذایشان مواد محرک جنسی موجود نباشد. هر آنچه که باعث خواب های اضطراب آور و هولناک می شود، در این گونه افراد ممکن است سبب افزایش وقوع احتلام شود. همچنین این افراد باید هنگام خواب مواقب باشند که اندام های جنسی شان تحت فشار قرار نگیرد و از پوشیدن لباس و لباس زیر تنگ هنگام خواب اجتناب کنند. در صورتی که معاینات انجام شده توسط پزشک نشان دهنده وجود آماس پروستات یا میزراه یا دیگر اندام های آمیزشی باشد حتما باید آن را نیز درمان کنند. دوش آب گرم یا ملایم ممکن است مفید باشد. و در نهایتا ممکن است لازم باشد از روش های فیزیوتراپی کمک بگیریم.

تاثیر خیال بافی در احتلام شبانه:

رویا پردازی در بیداری

 

 

خیال بافی و خیال پروری به هنگام بیداری و هوشیاری، پدیده ای است که در دوران جوانی بسیار شایع است و گهگاه صورت بیمارگونه و غیر عادی پیدا می کند.

پسران در این دوره گاه خود را در نقش یک شخصیت برجسته مجسم می کنند که دست زیر بازوی بانویی انداخته و وارد مجلس می شود و همه در برابر برازندگی او و زیبایی بانویش کلاه از سر برمی دارند. گاه نوجوان خود را در نقش بند باز یا شناگری ماهر تجسم می کند که با مه پیکری به شنا مشغول است و یا چنین در خیال می پروراند که فلان دخترک را به اتاق خود برده و با زبان بازی مشغول رام کردن اوست.

دختر نیز مجسم می کند که لباس عروسی به تن دارد و شاهزاده ای از دیاری دیگر به خواستگاری او آمده است یا چنین در خیال می پروراند که به عنوان ملکه زیبایی جهان انتخاب شده است و خبرنگاران و عکاسان پیوسته از او عکس می گیرند یا آنکه با جوانی رعنا در یه کافه زیرزمینی مشغول رقص است. گاه فرد مدت ها در این خیال بافی می ماند و چه بسا به راستی در این مدت لذت ببرد.

اما این گونه خیال بافی ها همیشه جنبه شهوت انگیز ندارد و در امور نامربوط به پدیده های جنسی نیز رخ می دهد. چنین که پیداست خیال پروری راهی برای گریز از اضطرابها و تنش های گوناگون است و با آن، فرد لااقل مدتی در آرامش و بی نیازی بسر می برد. ولی خیال بافی بیش از حد نیز نشانه ای بیمارگونه و در واقع نوعی جنون در جوان است. اما تعیین این که خیال بافی تا چه حد طبیعی و تا چه حدود غیر طبیعی است، بسیار دشوار است.

اما آنچه عیان است این است که تخیلات بیش از حد جنسی و به دنبال آن عدم وجود راه تخلیه جنسی مناسب و صحیح، می تواند باعث افزایش پریشانی در افکار و رفتار ما شود. برای افرادی که تعداد دفعات احتلام برایشان آزار دهنده شده باید سعی کنند از محرک های جنسی اجتناب ورزند تا به نتایج بهتری برسند.

 

منبع : فروشگاه اینترنتی زوج بازار

2 پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت می گوید

   با سلام.
   وجود خون در مایع منی نشان دهنده برخی مشکلات اورولوژی است. اگر تکرار شد حتماً به یک متخصص مراجعه کنید

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *