کاندوم و اختلال نعوظ

کاندوم و اختلال نعوظ : چرا با استفاده از کاندوم نعوظ مردان از بین می رود؟ – زوج بازار

کاندوم چه ارتباطی با اختلال نعوظ دارد؟ آیا شما هم جزو آن دسته از مردانی هستید که در زمان استفاده از کاندوم، احساس می کنید که میل جنسی شما کاهش می یابد تا حدی که باعث از بین رفتن نعوظ آلت می شود؟کاندوم و مشکل نعوظ

 برخی از آقایان از این موضوع چندان رضایت ندارند و یکی از مشکلات استفاده از کاندوم را کاهش میل جنسی و در نتیجه از بین رفتن نعوظ می دانند. البته کاهش میل جنسی تا حدی پس از قرار دادن کاندوم مردانه و یا کاندوم زنانه بر روی آلت مرد و یا آلت زن طبیعی است و این روش یکی از راه های جلوگیری از انزال زودرس در آقایان و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری های جنسی است.

بدانید که استفاده از کاندوم یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش های جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری ها و عفونت های جنسی است. اما مشکل برخی از آقایان این است که در زمان استفاده از کاندوم به قدری میل و حس جنسی آن ها کم می شود که قادر نیستند به رابطه جنسی ادامه دهند چون سِفتی و محکمی آلت تناسلی خود را از دست می دهند. برای رفع این مشکل این مقاله را تا انتها بخوانید و با زوج بازار همراه باشید تا نکاتی را برای شما عزیران بررسی کنیم.

ما در این مقاله نکاتی را جهت استفاده صحیح از کاندوم برای شما بیان می کینم اما شما باید توجه داشته باشید که اکثر اختلال های مربوط به نعوظ به احتمال زیاد با کاندوم ارتباطی ندارد و این تحقیق به صورت علمی و آماری نیز بررسی شده است. اما از آنجا که برخی از کاربران و مشتریان زوج بازار این مشکل را مربوط به کاندوم می دانستند ما نیز در این مقاله نکات مفیدی را برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

خوشبختانه تیم زوج بازار در تحقیقات خود به نتایج خوب و موثری برای رفع این مشکل رسیده است و آن ها را برای شما توضیح می دهد. در ادامه تکنیک هایی را به شما خواهیم آموخت که درهنگام استفاده از کاندوم بتوانید نعوظ خود را حفظ کنید. این تکنیک ها را یاد بگیرید :

قبل از کشیدن کاندوم صبر کنید تا به نعوظ کامل و ۱۰۰ درصد برسید

از نظر ما دو نوع نعوظ داریم :

 • نعوظ ۷۵ درصد :

در نوع اول برخی از آقایان وقتی به یک نعوظ تقریبی و در حدود ۷۵ درصد که می رسند، این مقدار را کافی می دانند و رابطه جنسی خودشان را شروع می کنند.

 • نعوظ ۱۰۰ درصد :

در این حالت مردان می توانند با مشاهده رگ های روی آلت مردانه به طوری که کاملا پر از خون شده باشد، نعوظ کامل را مشاهده کنند و معمولا در این حالت است که خود مرد احساس می کند به حداکثر افزایش سایز آلت رسیده است.

در نتیجه اگر شما پس از استفاده از کاندوم حس می کنید که نعوظ خود را از دست می دهید باید کمی بیشتر صبر کنید و معاشقه با همسر خود را ادامه دهید تا به نعوظ کامل و ۱۰۰ درصدی برسید و پس از آن از کاندوم استفاده نمایید.

دوستان عزیز باید توجه داشته باشند که در مرحله پیشنوازی و با کمی صبر و شکیبایی و انجام معاشقه بیشتر به نعوظ کامل برسند و کاهش ۱۰ الی ۲۰ درصدی نعوظ پس از استفاده از کاندوم طبیعی است و اکثر افراد همین حالت را تجربه می کنند. توصیه می کنیم که عجول بودن در رابطه جنسی را کنار بگذارید تا آرامش بیشتری داشته و لذت بیشتری را نیز تجربه کنید.

کاندوم را در حالت ایستاده بر روی آلت خود بکشید

دقت داشته باشید که حجم و جریان خون ارسالی به آلت مردانه مهم ترین دلیل داشتن یک نعوظ کامل است. بنابراین بهتر است بجای اینکه روی تخت یا زمین دراز بکشید، کاندوم را در حالت ایستاده بر روی آلت مردانه بکشید چون در این موقعیت نیروی جاذبه زمین به ارسال بیشتر خون موجود در بدن به سمت آلت مردانه کمک می کند و در نتیجه شما سفت شدگی و نعوظ کامل تری را احساس خواهید کرد. این روش حتی برای مردانی که به طور کلی مشکل نعوظ را دارند بسیار توصیه می شود.

برخی از آقایان در حالت ایستاده از لحاظ ذهنی حس بهتری نسبت به آلت خود دارند و آن را بزرگتر احساس می کنند و همین امر نیز به بهبود نعوظ در آنان کمک شایانی می کند.

استرس خود را کاهش دهید

زندگی ماشینی امروزی دغدغه های بسیاری را برای آحاد افراد جامعه و به ویژه برای آقایان به عنوان سرپرست خانوار و تامین کننده زندگی زناشویی ایجاد کرده است.استرس، اضطراب، نگرانی، تنش، احساس عدم امنیت اجتماعی، دغدغه های شغلی یا کاری  و هر موضوع دیگری که آرامش ذهنی شما را بر هم بزند می تواند بر روی زندگی جنسی شما تاثیر بگذارد و برای آقایان خصوصاً در زمینه زود انزالی و همچنین اختلال نعوظ مشکلات جدی ایجاد کند.

بنابراین آقایان عزیز باید با استفاده از مهارت ها و تکنیک هایی که معمولا روان شناسان آن را آموزش می دهند سعی کنند این نگرانی ها را از خود دور کنند و یا به گونه ایی با آن مواجه شوند که سلامتی جنسی آنان آسیبی نبیند. مبحث استرس و اضطراب دارای حوزه وسیعی در علم روان شناسی است اما زوج بازار در اینجا برخی از روش های مفید به منظور کاهش استرس را برای شما عزیزان بیان می کند :

 • از اینکه نعوظ خود را پس از قرار دادن کاندوم از دست دادید نگران نباشید و اینگونه به موضوع نگاه کنید که من روش هایی را برای حل این مشکل می دانم وجای نگرانی وجود ندارد و در واقع این موضوع را بپذیرید. شما می توانید با همسر خود مجدداً معاشقه کنید و یا سایر روش هایی که نعوظ شما را بهتر می کند را انجام دهید و کمی پس از آن رابطه جنسی خود را شروع کنید.
 • سعی کنید تفکر مثبت داشته باشید و ذهنیت خود را از این موضع دور کنید که همیشه قرار است پس از پوشش کاندوم نعوظ کاهش پیدا کند و از بین برود، بلکه اینگونه فکر کنید که هر شروعی یک مرحله جدید و متفاوت است و همیشه قرار نیست این اتفاق رخ بدهد.
 • زمانی که قرار است از کاندوم استفاده کنید نفس های آرام و عمیق بکشید و بدین صورت جریان خون بهتری در بدن شما شکل می گیرد و به حفظ نعوظ آلت شما کمک می کند.
 • سعی کنید خود را کنترل کنید و از اینکه نعوظ شما در اثر استفاده از کاندوم کاهش می یابد عصبانی و ناامید نشوید. بلکه شما باید آرام و خونسرد باشید و با همسر خود گفت و گو کنید و برایش توضیح دهید که این اتفاق همیشگی نیست و فقط بعضی اوقات اتفاق میفتد و توجه خود را بیشتر به نقاط قوت و مثبت سوق دهید تا فشار ذهنی و روانی از روی شما برداشته شود.
 • در طول زندگی انسان با چالش های فراوانی روبرو می شود، باید سعی کنید با استفاده از نگرش و دیدگاه مثبت، به این مشکل به عنوان یک چالش مثبت نگاه کنید و آن را برای خود بزرگ نکنید و یا به اصطلاح از ” کاه کوه ساختن ” دوری کنید.

کاندوم های مختلفی را تست کنید

امروزه انواع کاندوم های مختلفی از لحاظ سایز، ضخامت، طعم، طرح، کاندوم های تاخیری و…وجود دارد.

شما می توانید با آزمایش کاندوم های مختلف به این موضوع پی ببرید که با چه نوع کاندومی و یا با کدام برند از کاندوم راحت تر هستید. در یکی از مقالات زوج بازار، نکات قبل از خرید کاندوم را توضیح داده ایم پیشنهاد می کنیم آن مقاله را نیز با دقت بخوانید.

سعی کنید محصولات زناشویی از جمله کاندوم را از فروشگاه های معتبر و با کیفیت خوب تهیه کنید.

اجازه دهید همسرتان برای شما کاندوم را بِکشد

پس از معاشقه و آماده شدن برای رابطه واژینال، ممکن است شما یک حالت استرسی داشته باشید، لذا بهتر است از همسرتان بخواهید که کاندوم را برای شما بر رو یآلت قرار دهد.

این روش علاوه بر اینکه استرس شما را کاهش می دهد، از لحاظ روانی نیز ممکن است برای شما هیجان بیشتری داشته باشد و باعث شود شما خیلی بهتر نعوظ خود را حفظ کنید. این روش را هر از گاهی تست کنید تا به نوعی تنوع نیز محسوب می شود.

اگر همسر شما مهارت کشیدن کاندوم را به خوبی نداند، ممکن است با ناخن خود به آن آسیب برساند و یا انقدر از لحاظ زمانی طول بکشد که شما نعوظ خود را از دست بدهید. لذا چند بار به صورت امتحانی نحوه صحیح جایگذاری کاندوم را برای او توضیح بدهید.  این مرحله نیز مانند دیگر روابط زناشویی نیاز به همکاری هر دو طرف دارد

کاندوم ها را در محل مشخص قرار دهید

فکر کنید شما با همسرتان یک گفتگوی عاشقانه داشته اید و پس از آن وارد مرحله معاشقه شده اید و بسیار تحریک شده اید و پس از آن به مرحله نعوظ رسیده اید.

پس از آن تصمیم می گیرید که از کاندوم استفاده کنید. کاندوم ها کجا هستند؟ پیدایشان نمی کنید و این موضوع برای شما فکر مشغولی ایجاد می کند و سبب می شود شما بخشی از نعوظ خود را از دست بدهید.

لذا توصیه می کنیم که لوازم زناشویی خود را در جای مشخص نگهداری کنید تا در مواقع لزوم به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید و برای شما مشکل ساز نشوند.

معاشقه کافی داشته باشید و همسرتان آمادگی رابطه واژینال داشته باشد

برخی اوقات شما با همسر خود معاشقه داشته اید و پس از آن به نعوظ می رسید و قصد دارید از کاندوم استفاده کنید، اما زنان بر خلاف مردان ممکن است در رابطه های جنسی مختلف و با توجه به شرایط احساسی ویا هر دلیل دیگری ممکن است به آمادگی لازم نرسیده باشند.

به همین دلیل توصیه می کینم که پس از آمادگی خودتان و قبل از استفاده از کاندوم حتماً از آمادگی همسرتان مطمئن شوید چون پس از کشیدن کاندوم بر روی آلت، به منظور حفظ نعوظ خود، شما به رابطه واژینال نیاز دارید و دیگر معاشقه کافی نیست.

اگر واژن زن به اندازه کافی مرطوب نشده باشد باید از لوبریکانت استفاده کنید تا مرحله دخول راحت تر صورت بگیرد.

در ابتدای دخول سعی کنید پوزیشن هایی را انتخاب کنید که شما در بالا باشید نیروی جاذبه به نعوظ شما کمک کند.

خنده و شادی بهترین دارو برای شماست

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد در فرهنگ ایرانیان که می گوید ” خنده بر هر درد بی درمان دواست “

بعضی از شوخ طبعی ها و شادی ها باعث می شوند رابطه جنسی شما سرزنده تر باشد و ناخوشی ها و نا امیدی ها از اتاق خواب شما بیرون رود. اینگونه روابط جنسی عمدتاً روابط خوب و صمیمانه ایی هستند.

سعی کنید به موضوعاتی و مشکلاتی که خارج از تختخواب شما هستند لبخند بزنید و آن ها را کوچک ببینید تا از فضای استرس و اضطراب دور شوید.

از همه مهم تر این نکته است که همسر شما نباید اینگونه فکر کند که توانایی تحریک شما را ندارد و به اندازه کافی گرم نیست و ذهن مشغولی بیماری برای خودش ایجاد کند. لذا شما به عنوان یک مرد باید این استرس را ازهمسر خود دور کنید.

خندیدن می تواند شما را آرام کند و سلامت فیزیکی و روانی شما را تضمین کند و در نتیجه شما خیلی راحت می توانید نعوظ خود را در رابطه جنسی خود حفظ کنید.

سعی کنید از محصولات تاخیری استفاده نکنید

اکثر آقایان به منظور جلوگیری از زود انزالی ترجیح می دهند از کاندوم تاخیری، اسپری تاخیری و یا ژل تاخیری استفاده نمایند.این محصولات جنسی به منظور به تعویق انداختن انزال، کمی سامانه های حسی موجود بر روی آلت را مختل می کنند و همین موضوع می تواند برای بعضی از آقایان اختلال نعوظ ایجاد کند. لذا اگر در رسیدن به نعوظ و یا حفظ آن در حین رابطه جنسی مشکل دارید سعی کنید از محصولات جنسی تاخیری استفاده نکنید.

علاوه بر این محصولات، مصرف زیاد مشروبات الکلی، غذاهای سنگین و پر چرب و بعضی از دارو ها ممکن است در ایجاد نعوظ مردان اختلال ایجاد کنند.

آیا نعوظ شما فقط با استفاده از کاندوم از بین می رود؟

روابط جنسی خود را با دقت بیشتری زیر نظر داشته باشید و مطمئن شوید که آیا فقط در زمان کشیدن کاندوم نعوظ خود را از دست می دهید؟ یا این اتفاق ممکن است در اواسط رابطه جنسی شما نیز رخ دهد؟

شما باید مطمئن شوید که اختلال نعوظ شما فقط مربوط به کاندوم هست یا خیر؟ چون ممکن است شما مانند خیلی از آقایان به طور کلی مشکل اختلال نعوظ داشته باشید که ایناختلال بسیار در بین مردان شایع هست و دلایل فیزیکی و روانی متعددی دارد که باید روان شناسان و پزشکان متخصص در این حوزه این مشکل را حل کنند.

لذا توصیه می کینم که بیشتر بر روی عملکرد جنسی خود تمرکز کنید تا ریشه مشکل اگر مربوط به موضوع دیگری است شناسایی شود و پس از آن به درمان آن اقدام کنید

منبع : فروشگاه اینترنتی زوج بازار

 

پیشنهاد زوج بازار استفاده از کاندوم نازک یا کاندوم خیلی نازک است

 

4 پاسخ
 1. محمد علی
  محمد علی می گوید

  نکات جالب بود. من مشکلی با کاندوم نداشتم ولی یکبار پس از کشیدن کاندوم نعوظ کم شد و بعد از اون دیگه اینجوری شد.بیشتر نگرانی پیدا کردم درباره کاندوم

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت می گوید

   با سلام دوست عزیز
   طبق گفته های خودتان بیشتر نگرانی و اضطراب پیدا کرده اید چون یکبار برای شما اتفاق افتاده است. در مقاله به آن اشاره نموده ایم. حتما مقاله را کامل بخوانید

   پاسخ
 2. طوفان
  طوفان می گوید

  ی مدت منم با کشیدن کاندوم شل میشدم ولی بعد چند وقت دیگه این اتفاق نیافتاد. نمی دونستم علتش چیه؟ چند بارم هم کاندوم های مختلفی رو تست کردم ولی بازم می خوابید.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت می گوید

   با سلام
   به احتمال قوی در آن مقطع زمانی یک نگرانی یا ذهن مشغولی برای شما وجود داشته است و به همین دلیل با کاندوم های مختلف نیز شما کاهش نعوظ را داشته اید.

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *