مزایای تمرینات کگل در روابط جنسی

تمرینات کگل و مزایای آن در جهت بهبود روابط جنسی – زوج بازار

تمرینات کگل یا کیگل بر روی علکرد جنسی انسان اثر گذار هستند. این تمرینات از طریق قوی نمودن عضله های کف لگن موجب افزایش رضایت جنسی مردان و زنان می شود.

در مقاله قبلی در زمینه تقویت عضلات کف لگن و تاثیر آن بر روی سلامت جنسی و زندگی زناشویی زوجین بحث نمودیم. در این مقاله زوج بازار سعی می کند مزایا و و فواید تمرینات کگل را برای شما بیشتر مورد بررسی و موشکافی قرار دهد.

اگر شما در مورد انجام این ورزش به منظور بهبود رضایت جنسی مشترکان فکر می کنید، پیشنهاد می کنیم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید و سایر مقالات زوج بازار در این زمینه را بخوانید. اما قبل از شروع این تمرینات بهتر است شما با فواید این ورزش آشنا شوید تا انگیزه خوبی را یرای انجام آن به دست آورید.

همانطور که قبلاً  اشاره نمودیم، تمرینات کیگل باعث تقویت عضلات کف لگن می شود و طبق تحقیقات علمی صورت گرفته اثبات شده است که تقویت این عضلات باعث می شود شما عملکرد جنسی بهتری داشته باشید، به طور مثال مردان می توانند با عضلات قوی تر در این ناحیه کنترل بیشتری بر روی جریان انزال خود داشته باشند.

اما سه نکته اساسی قبل از اجرای تمرینات کگل وجود دارد :

 • شناسایی درست و دقیق عضلات مورد نظر
 • چه زمانی این تمرینات را انجام دهیم؟
 • و چگونه این تمرینات را انجام دهیم؟

 در حقیقت سه مورد بالا تعیین کننده اثر گذار بودن این ورزش بر روی اکثر زوج ها می باشد.

در این مقاله بر روی بیشتر بر روی نقاط قوت و فواید تمرینات کگل تمر می کنیم. اکثر آقایان این تمرینات را به منظور بهبود و جلوگیری زود انزالی و افزایش قدرت نعوظ انجام می دهند اما اگر شما این ورزش را به طور منظم و با برنامه اناجم دهید ممکن است نتایج شگفت انگیز دیگری نیز به دست آوردید.

اجازه دهید نگاهی داشته باشیم به مزیت های ورزش کیگل :

تمرینات کگل یا تمرینات کیگل و رابطه جنسی

۱- کنترل بهتر جریان انزال در آقایان

همانطور که می دانید یکی از اختلالات شایع در میان مردان، زود انزالی یا همان انزال زودرس است، و یکی از معروف ترین اثرات تمرینات کگل بهبود جریان انزال در مردان است. اما آقایان عزیز باز هم تاکیید می کنیم که انجام این ورزش و تمرینات اگر و فقط اگر بروی عضله مورد نظر در ناحیه کف لگن صورت بگیرد شما نتایج مثبت آن را مشاهده خواهید کرد. لذا توصیه می کنیم مقاله زیر از زوج بازار را حتما بخوانید.

خلاصه موضوع این است که قوی شدن عضلات کف لگن می تواند این توانایی را در شما ایجاد کند که در لحظه نزدیک به ارگاسم و انزال، با فشردن عضلات آن ناحیه، مانعی در برابر جریان انزال ایجاد کنید و آن را به تعویق و مدت زمان رابطه جنسی خود و همسرتان را طولانی تر کنید.

۲- یاد می گیرید کدام عضلات را در حین رابطه جنسی رها و آزاد کنید !

دوستان عزیز دقت کنید که فشردن عضلات کف لگن فقط در زمان ارگاسم و برای جلوگیری از انزال انجام می شود و شما به هیچ عنوان نباید در طول رابطه جنسی عضلات خود را منقبض کنید.

انتقباض عضلات در حین رابطه جنسی زوج ها، اثر معکوس گذاشته و باعث می شود آقایان زود تر به انزال برسند ! لذا توصیه می کنیم که به غیر از زمان انزال آقایان عضلات خود را منقبض نکنند. در واقع شما باید یاد بگیرید که چطور عضلات خود را در زناشویی رها و آزاد کنید مگر اینکه به نقطه ارگاسم و انزال برسید، در این نقطه شما باید توانایی کنترل جریان انزال از طریق انقباض عضلات کف لگن را داشته باشید.

برخی از خانم ها و آقایان توانایی این را دارند که در طول رابطه جنسی عضلات خود را به صورت آزاد و یا به اصطلاح در حالت ریلکس نگه دارند، اما برای برخی نیز ممکن است یک مساله باشد و به راحتی نتوانند این کار را انجام دهند. برای افرادی که در رهاسازی عضلات کف لگن مشکل دارند پیشنهاد می کینم که تمرینات کیگل معکوس را انجام دهند.

۳- بهبود نعوظ در مردان و افزایش سایز آلت

تمرینات کگل باعث افزایش جریان خون ارسالی به سمت آلت مردانه می شود و این موضوع نتایج و فواید زیر را در پی دارد :

 • ممکن است شما نعوظ بهتری داشته باشید و اندازه آلت شما بزرگتر شود
 • با جریان بیشتر خون در آلت تناسلی، امکان دارد شما راحت تر به نعوظ برسید و این موضوع برای مردان بسیار خوشایند است، به ویژه مردانی که که حس می کنند با استفاده از کاندوم، رسیدن به نعوظ کامل برای آن ها دشوارتر می شود.
 • این تمرین برای مردانی که از اختلالات نعوظ رنج می برند بسیار مفید است چون اساس نعوظ در آلت مردانه فشار خون ایجاد شده در آن است.
 • نکته مهم و مفید دیگر این است که تمرینات کگل کمک می کند که مردان نعوظ طولانی تری داشته باشند. گاهی اوقات مردان به نعوظ می رسند اما توانایی نگه داری آن در مدت زمان مناسب را ندارن که به کمک ورزش کیگل این مشکل قابل بهبود است.
 • امکان دارد مردان نیز به کمک این روش و تمرینات، به افسانه ارگاسم چند مرحله ایی برسند ! (ارگاسم چند باره در میان زنان رایج است اما معمولا در مردان این حالت وجود ندارد)

۴- افزایش حجم و جریان مایع منی در زمان انزال

 • امکان دارد شما پس از تقویت عضلات کف لگن به کمک تمرینات کگل، در زمان انزال مقدار و جریان بیشتری از مایع منی را تجربه کنید که این موضوع رضایت جنسی برخی از آقایان را به دنبال دارد.
 • امکان دارد شما دریبابید که قدرت انزال شما افزایش یافته است و این افزایش حجم و جهش در زمان انزال باعث افزایش اعتماد به نفس در برخی از آقایان می شود. البته لازم به ذکر است که این موضوعات بیشتر جنبه روانی دارد و متخصصان میزان حجم و جهش مایع منی در مردان را نشانه سلامت جنسی بیشتر نمی دانند. بلکه احساس قدرت در مردان از لحاظ روانی باعث افزایش اعتماد به نفس می گردد.

۵- رسیدن به ارگاسم لذت بخش تر !

 • افزایش قدرت و نیروی عضلات کف لگن موجب می شود مردان اوج لذت جنسی را بیشتر درک کنند و ارگاسم رضایت بخش تری را تجربه کنند
 • اگر شما به این توانایی برسید که ارگاسم را تجربه کنید اما انزال خود را کنترل کنید و از آن ممانعت کنید، در واقع می توانید در طول رابطه جنسی و زناشویی چندین ارگاسم را تجربه کنید.

۶- بهبود بی اختیاری ادراری و مقعدی

یکی از مزیت های تمرینات کگل مربوط به رابطه جنسی نیست و آن نیز بهبود وضعیت بی اختیاری در مردان و زنان است. بعضی از افراد به دلایل گوناگون از این اختلال رنج می برند. قوی نمودن عضلات کف لگن با استفاده از ورزش کگل باعث افزایش کنترل افراد بر روی سیستم مثانه و روده ها می شود. چون شما با استفاده از کیگل همان عضلاتی را تقویت می کنید که جهت کنترل ادرار و مدفوع نیز کابرد دارند.

بعضی ها ممکن است پس از اتمام ادرار و پوشیدن لباس ها چند قطره خروجی ادرار داشته باشند و لباس زیر آن ها خیس شود. در برخی موارد ممکن است اشخاصی هنگام خندیدن، عطسه کردن و یا زور زدن، چند قطره ادرار از آن ها خارج شود. تمرینات کیگل می تواند اختلال موجود در این افراد را بهبود و یا درمان کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *