درباره آلت تناسلی مردان بیشتر بدانید

۱۰ پرسش مهم درباره آلت تناسلی مردان | زوج بازار

در این مقاله پاسخ ۱۰ پرسش مهم درباره ی آلت تناسلی مردان داده شده است. پرسش هایی که دانستن آنها برای شما خالی از لطف نیست و جزء حداقل اطلاعاتی است که هر مرد باید در مورد دستگاه تناسلی خود بداند. پس با زوج بازار همراه باشید.

پرسش ۱: آیا ابعاد آلت تناسلی رابطه ای با فیزیک کلی مرد دارد؟

پاسخ: خیر. ابعاد آلت تابع ترشحات غدد جنسی است و ارتباطی با چگونگی فیزیک و جثه شخص ندارد. در این باره پژوهش های علمی زیادی انجام گرفته که تا کنون ارتباطی بین جثه و اندازه آلت تناسلی بدست نیامده است.

پرسش ۲: آیا ابعاد آلت تناسلی به قدرت جنسی ربط دارد؟

پاسخ: نمی توان با یقین پاسخ داد. مردان بسیاری وجو دارند که با وجود کوچکی آلت از لحاظ جنسی و مقاربت بسیار فعال هستند و در عوض مردانی هستند که علی رغم داشتن آلت بزرگ و غیر متعارف رابطه جنسی محدودی دارند

پرسش ۳: عامل بزرگ شدن پروستات چیست؟ و چرا گاهی آن را با عمل جراحی خارج می کنند؟

پاسخ: هنوز هم دلیل بزرگ شدن پروستات به روشنی مشخص نشده است اما قاطعانه می توان گفت که بیماری های مقاربتی و عفونت سبب این اختلال و بیماری نمی شوند. ماهیت این غده ایجاب می کند که بعد از میان سالی بزرگ شود. متاسفانه این فرایند بزرگ شدن، در برخی مردان مسن، شدیدتر و نمایان تر است. چون این غده در اطراف مثانه و میزراه قرار دارد، این بزرگ شدگی موجب انسداد مسیر ادرار می شود. این مشکل سبب می شود که ادرار کردن دشوار شود و یا زود به زود صورت بگیرد. این عوارض آزار دهنده سبب می شود که گاهی وضعیت روحی و روانی شخص مبتلا، دچار اختلال شود. برای اینکه فرد از شر این گونه عوارض و مشکلات رها شود، لازم اسن در حالاتی خاص، بخشی از غده یا تمام آن برداشته شود.

پرسش ۴: برداشته شدن پروستات توسط جراحی چه تاثیری بر فرایند تولید مثل می گذارد؟

پاسخ: در صورت جراحی پروستات مایع منی تخلیه نمی شود. زیرا این موضوع باعث تغییرات آناتومیک در بدن می شود. اما این مساله بر روی میل جنسی فرد اثر نمی گذارد. ولی به احتمال قوی مرد را نابارور می سازد. معمولا این نوع جراحی ها در سنین پیری انجام می شوند.

پرسش ۵: چه عواملی در نعوظ دخالت دارند؟

پاسخ: در پیدایش نعوظ، مغز، نخاع، اعصای محیطی، و دستگاه عصبی خودکار( سمپاتیک و پاراسمپاتیک) دخالت می کنند. نعوظ یا از منشاء روانی است و یا تحریکات فیزیکی موضعی در ایجاد آن موثر هستند.

پرسش ۶: درمورد ختنه کردن چه نظری دارید؟

پاسخ: سر آلت تناسلی مردان از بخش کلاهک مانندی به نام حشفه تشکیل شده است. زیر پوست حشفه ماده ای سفید رنگ و خمیری وجود دارد که باید مرتب تمیز شود تا جلوی التهابات و تحریکات سد شود. ختنه کردن باعث میشود که دسترسی به این نقطه راحتتر باشد و مرد راحتتر بتواند از مواهب بهداشتی بهره مند شود. همچنین با ختنه کردن خطر ابتلا به سرطان آلت تناسلی و همچنین برخی بیماری های مقاربتی مانند ایدز کاهش می یابد.

ختنه کردن

پرسش ۷: در هنگام نعوظ مقداری مایع بر روی نوک آلت دیده می شود. آیا این قطرات حاوی اسپرم هستند؟

پاسخ: خیر. بخش تناسلی مردان شامل بخشی به نام میزراه است که مسیری است که هک ادرار و هم اسپرم از آن عبور می کنند. همچنین می دانیم که ادرار ماهیتی اسیدی دارد و اسید نیز برای اسپرم زیانبار است. برای اینکه به اسپرم آسیبی نرسد، برخی از غدد مجاور میزراه مایعی را ترشح می کنند که خاصیت قلیایی دارد. با ترشح این مایع، مسیر خنثی می شود و اسپرم می تواند بدون آسیب دیدن از آن عبور کند.

پرسش۸: در یک انزال چند اسپرم وجود دارد؟

پاسخ: تعدادش حیرت انگیز است! در یک انزال عادی که حجمش به اندازه یک قاشق چای خوری است، تعداد اسپرم ها به دویست تا پانصد میلیون می رسد. زمانی که اسپرم ها تخلیه می شوند ماهیتی زلاتینی و لزج دارند. یاخته های اسپرمی در بدو تخلیه تقریبا بی تحرک و زمانی که رقیق می شوند دارای تحرک هستند. این موضوع در بحث باروری اهمیت پیدا می کند. قدرت حرکت اسپرم، یک اینچ ( ۲٫۵۴ سانتی متر) در هشت دقیقه است.

پرسش ۹: اسپرم بعد از انزال تا چه مدت زنده می ماند؟

پاسخ: این موضوع به این بستگی دارد که اسپرم در چه محیطی قرار بگیرد. عمر اسپرم خارج از تن بستگی به درجه حرارت محیط دارد. در درجه حرارت معمولی اتاق اسپرم ها بیش از یک شبانه روز زنده می مانند. اگر درجه حرارت بیش از حد متعارف باشد، تحرک اسپرم ها بیشتر شده و به همین دلیل انرزیشان زودتر مصرف می شود و زودتر از پای در می آیند. اگر آنها را در یخچال نگه داری کنند مدت بیشتری عمر خواند کرد و مجددا با گرم شدن فعالیت خود را از سر میگیرند. همچنین اگر اسپرم ها بعد از انزال به سرعت منجمد شوند می توانند تا چندین سال خاصیت باروری خود را حفظ کنند.

پرسش ۱۰: آیا اسپرم پیوسته در بیضه ها تولید می شود؟

پاسخ: در برخی موجودات تولید اسپرم فصلی و مقطعی است اما در انسان در تمامی اوقات سال تولید می شود و به صورت پیوسته است و در هیچ موقعی متوقف نمی شود.

6 پاسخ
 1. مجید نوری
  مجید نوری می گوید

  با عرض معذرت !
  چرا برای مردان افزایش سایز آلت انقدر مهم است؟ حتی برای خود بنده که می دانم سایز استاندارد دارم این موضوع جذاب است و بعضی وقت ها بهش فکر می کنم. علتش چیه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت می گوید

   با سلام خدمت شما
   افزایش سایز آلت امروزه در سطح جامعه بیشتر جنبه روانی دارد و مردان با سایز آلت بزرگتر احساس قدرت می کنند حتی اگر در محدوده سایز استاندارد باشند

   پاسخ
 2. Mohammad
  Mohammad می گوید

  بوی بد واژن خیلی بده. مخصوصا واسه مردای وسواسی که نمی تونن این بوی بد رو تحمل کنند و زندگیشون تحت تاثیر قرار می گیره

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت می گوید

   با سلام خدمت شما
   دوست عزیز بوی بد در ناحیه واژن بانوان دو علت اصلی دارد :
   ۱- عفونت های واژینال که باید به پزشک متخصص مراجعه شود و آزمایش های خاص دارد
   ۲- بوی بد به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و عدم تعادل ph واژن

   شما باید پیگیر این مشکل باشید. قابل درمان است

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *